Vit Kouba

Jak otestovat hodnotu člověka?

Vše je zde o ekonomice a ekonomika je založená na poznání hodnot u; zboží, služby, času, vzdělání, rychlosti, práce atd. logicky je zde otázka, jak otestovat objektivní hodnotu každého člověka? Určovat hodnotu člověka podle; vzdělání, věku, pohlaví, zdraví, inteligence, rasy, vzhledu atd. to podle mě nestačí. Z dálky může někdo vypadat jako hodnotný člověk a z blízka poznáme že on nemá žádnou hodnotu, problémem je zde to že je člověk živý, a tak se jeho hodnota mění podle situace a se změnou situace může hodnota člověka klesnout nebo stoupnout.

Odpovědi
Rokio

Hodnota člověka je relativní

Charakter člověka se skládá z:

  1. vztah k ostatním
  2. vztah k sobě
  3. vztah k životnímu prostřední
  4. vůle

Tohle nás učila učitelka psychologie na SOU, která je zároveň psycholožkou a zástupkyní ředitele.

Drap

Hodnota člověka je relativní

Velmi špatná anketa. Chybí jiná možnost. K čemu ti taková hodnota bude dobrá, nebo někomu jinému? Pomůže to někomu v něčem. Kdo by takovou hodnotu měl stanovovat? A výsledek by se zapisoval do občanky? Jsou to nic neříkající bláboly !

elkon

Další „vědátor“ se objevil. Jako by jich zde na poradně bylo málo. Nebo další nový nick, známého tlachala? Tlachalů asi nebude nikdy dost.

Vit Kouba

Charakter člověka je zde díky neschopnosti se přizpůsobit sitiaci