Jak oslovit v mailu pana Ing. Nováka, CSc.?

Nejlepší odpověď
annas

Celý titul uvedu v adrese.

V dopise se pak píše: Vážený pane inženýre, … (bez příjmení – to se uvede tehdy, nemá-li dotyčný titul).

Poznámka: Obecně platí, že oslovujeme nejvyšším dosaženým titulem. Výjimku tvoří kandidát věd, který se na poli oslovování příliš neujal – to je Váš příklad.

Doplňuji:
Neuvědomila jsem se, že se ptáte na oslovení v mailu. To bude stejné jako v dopise. Adresy se v mailu vlastně nepíší. Rozhodla bych se podle toho, zda jde o soukromý nebo úřední mail, jak zní adresátova mailová adresa. Šlo by upravit mail podle ČSN (úprava dopisů) a napsat i adresu. Ale začínala bych samozřejmě oslovením.

Další odpovědi
1popelka1

„Kandidáte věd“ zní divně. Ale zpravidla by se měl oslovovat tím vyšším titulem, čili CSc. Je fakt, že takoví lidé na správním oslovení bazírují… Ale „pane inženýre“, tím bys neměl/a nic pokazit

Procházející

Znám lidi, kteří používají oslovení „pane inženýre“ vysloveně se záměrem mě nasr naštvat 🙂