ratava

Jak ošetřujete klejotok u listnatých stromů?

Na jedněch stránkách jsem našla, že stačí kmen ošetřit octovou vodou (? polít- vetřít- nebo jinak?) a následně natřít voskem. Máte někdo s tímto zkušenost? Popř. jiný osvědčený postup?

děkuji

Nejlepší odpověď
dudu

Pokud se objeví, vyřízneme na postiženém místě kůru až do zdravého dřeva, místo vydezinfikujeme (např. octem) a ránu zatřeme štěpařským voskem. Snažíme se zlepšit podmínky pěstování a předejít dalšímu výskytu klejotoků.