Jak opravit promáčený strop?

Nejlepší odpověď
Pájo

Učinit taková opatření, aby se zatékání zamezilo a to se již neopakovalo…(oprava střechy, rozvodů vody a zásobníků, revize topení – prostě toho, z čeho voda vytekla).

Strop dobře vysušit (nechat vyschnout)… vše záleží na tom, z jakého materiálu je strop zhotoven a jak dlouho zatékalo. Dřevo schne déle, u betonového není třeba moc čekat.
V závislosti na poškození zhodnotit:

  • zda je nutné nějaké části stropu vyměnit (např. u dlouhodobě působícího zatékání u stropů ze dřeva)
  • zda je nutné sundat omítku stropu zcela (poté, co se sama vydula) nebo bude stačit oprava štukování nebo po vyschnutí vlhkosti z omítek postačí pouze obnovit výmalbu.
  • zda je nutné omítku nahodit znova poté, co sama opadala.

Další odpovědi
cukrar

anonyme, záleží na tom, jaké je složení stropu, jak hodně byl poškozen a promáčen.