Jak opravit promáčený strop ?

Vytopil nás v ložnici a předsíni soused při opravě své podlahy. Na opravu fleků po vyschnutí jsme si sami netroufli. Nově nám vymalovala malířská firma. Časem ale v místech promáčení barva praská a odlupuje se. Zejména na jaře a na podzim. Jakým způsobem bychom měli strop opravit ? Čím vymalovat ?

Nejlepší odpověď
anonym

nechat strop pořádně vyschnout,pak oškrabat,a pak teprve vymalovat,možná to firma jen ledabyle odbyla a strop nebyl dostatečně vysušený

Další odpovědi
vrtula

Loupající se barvu seškrábat. Přechody vyrovnat tmelem. Použít impregnaci a pod vlastní nátěr používám nitrolak s trochou primalexu proti prosáknutí „mapy“.

panenka

A z čeho ten strop prosím máte.

Miroslavst

Pokud říkáte jak to bylo a kdo to dělal, tak já bych pozval zpět tu firmu, aby si to předělala, když to neumí pořádně udělat.

izabou

Zdravím Vás,doporučuji novou jemnou omítku.Malování je dočasné.

tom004

Odstranit příčinu,nechat vyschnout,odstranit starý nátěr (případně i omítku),pene­trovat(nátěr proti plísním),vyma­lovat.Velice dobrý je JUPOL.Ale v prodejně Vám určitě nějaký doporučí.

anonym

Předpoklad – 100% suché.
Co je třeba – dolů=oškrábat.
Natřít norm. řidší barvou,to proto,že proteklé fleky „vylezou.Nechat uschnout.
Izolace nátěrem – řídkým,bílým nitrem(aceton­.barvou).Radši 2krát.
Nátěr norm. barvou,do které se přidá pár kapek saponátu.Nedělá pak na izolaci "mastná oka“.
Malé,proteklé flíčky se dají „vzít“ autolakem ve spreji.
Nespěchat.