Dafid

Jak opravit pokaženou flashku?

Zdravím, mám problém, na své flashce jsem měl soubory, na kterých jsem pracoval asi 3 hodiny týdně půl roku. Dnes jsem přišel k počítači a 3 složky, které souvisely s programem, ve kterém to dělám, tak se nezobrazují jako složky, ale jako „soubor“. Když to otevřu v text. poli, napíše mi to s názvy těch souborů, co jsem tam měl + tu hatlapalku podobnou čínským znakům. Poradí někdo prosím, co s tím?

Odpovědi
Dochy

Můžeš zkusit nějaký SW pro vyhledávání ztracených a poškozených souborů. Ale jakýkoli zásah může způsobit nějaké další poškození.

Důležité soubory bys měl mít minimálně jednou zálohované… Ale to už teď asi víš, že? (to mi připomíná, asi bych si doma konečně měl udělat ty zálohy co se k nim přemlouvám už rok)

Pokud by ta data byla opravdu cenná, existují firmy, které se opravou a obnovou dat přímo zabývají. Obvykle je to docela pálka, ale měli by mít zkušenosti a vědět co dělají… Takže by u nich neměl nastat stav, kdy jedním neúspěšným pokusem zhatí jakoukoli šanci se k těm datům ještě někdy dostat (pokud ta šance byla)