Pokročilý

Jak opravit omezovač otáček? - Mazda 6 GG

Ahojte, mám problém se svojí Mazdou 6 GG v hatchbacku. Rok výroby 2004 najeto cca 150 000 km. Náš problém není jediný ale tento nás docela překvapil - včera jsme jeli z Brna zpět domů, při předjíždějí dvou autobusů jsem vytočil motor na 2ku asi 5000 otáček a syn na mě křičel, že mám řadit, připadalo nám to jako by nefungoval omezovač otáček. Jak to vyřešit? Nebo i poznat? Nechceme totiž motor zbytečně vytáčet víc než je zdrávo aby jsme ho nerozbili.
Předem dík za odpovědi.
Kdyby jste chtěli poradit ohledně Mazdy 6 našeho typu a roku napište mi, spoustu problémů jsme už úspěšně vyřešili :)

Odpovědi:

Bronzový

A ta mazda 6GG to je naftová? pkd ano tak jste ji pravděpodobně vytočil hodně-těsně ped omezovač.Pkd benzínová tak +- ještě 1000-2000 otáček (možná i víc?) by snesla ale je barbarství vytáčet tak hodně první dva stupně. A ještě-to bylo ve městě nebo mimo kde je devadesátka!
Jinak -pokud byste motor vytočil hodně,tak nemějte strach-zásah omezovače byste jistě poznal-chrání totiž motor před poškozením od příliš vysokých otáček!!!!

Zlatý

Omezovač neomezovač. Solidní řidič pozná kdy přeřadit i bez přístrojů.
Pokud potřebuješ omezovač, budeš muset do servisu.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Auta a doprava

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Auta a doprava

Zlatý mosoj 622
Stříbrný cukrar 617
Zlatý Drap 572
Zlatý gecco 401
Stříbrný honza19hk 285
Zlatý venkovan 246
Bronzový kapitán 232
Zlatý Hlada 218
Zlatý hanulka11 200
Stříbrný brillant 199

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.