uccello

Jak odstranit z Androidu předinstalované aplikace, např. od Googlu?

Mám na telefonu pro mě zbytečné aplikace, které už tam byly předinstalované. Jsou to Google+, Hangouts, klávesnice TouchPal atd. Bohužel jsem zjistil, že nejdou klasicky odinstalovat, ale jen jejich aktualizace. Nechci, aby mi něco, co vůbec nepoužívám, běželo na pozadí a užíralo RAM. Nevíte, jak se toho zbavit? Děkuji

Nejlepší odpověď
Bedy

To by šlo odinstalovat buď s rootnutým mobilem nebo to lze vyřešit stažením instalací úplně čisté ROMky – ale to je záležitost pro zkušené užvatele a je to poměrně nebezpečná operace. Čitou ROMku si můžete stáhnout z http://xda-developers.com