leonessa

Jak odstranit malinkaté klíště aniž bych ho utrhla?

Samozřejmě, že vím, jak se správně odstraňuje klíště. Psovi to dělám několikrát za léto, ale to klíště jeho neměří půl milimetru. A to je právě problém. Už jsem takové malé klíště kleštičkama kroutila, jenže jsem mu ukroutila zadek a hlava zůstala. Další takovou věc bych ale udělat nechtěla, kor, když je to na mě. Nevíte někdo, jestli by bylo lepší ho udusit nebo ho mám fakt utrhnout?

Nejlepší odpověď
anonym

Už se to tady mnohokrát probíralo! Raději utrhnout , než ho něčím matlat nebo čekat až vyroste!
M. radí špatně, téměř rizikovou radu, protože něčím pomazané klíště se bude dusit a „vyzvrací“ do rány víc svinstva než by bylo za běžných okolností obvyklé! Naopak, jak radí www, zbytek klíštěte se chová v rance jako každý jiný cizí předmět, třeba tříska, takže ránu vydezinfikovat a v případě zhnisání můžeš použít ychtyolovou (černou) mast. Klíště je třeba co nejdříve odstranit, čas hraje důležitou roli, čím déle je klíště přichycené, tím víc času bude mít případně
(v případě infikovaného jedince) nakazit.
A příště se podívej do místního vyhledavače, toloik otázek na toto téma už tu bylo zodpovězeno! Kdyby se nejednalo o čas a zdraví, vynadala bych ti víc! 🙂
Doplňuji:
…a kroutit je taky zavedený mylný mýtus! Klíště nemá žádný závit, takže KÝVAVÝM POHYBEM VYVIKLAT, VYTÁHNOUT A ZNEŠKODNIT!

Další odpovědi
www

Tato vývojová stadia jsou natolik malá, že zejména v srsti to jde velmi těžko i s pomůckami. Ale klídek, to co zbyde je již stejně škodlivé jako trn, nebo tříska a organismus se toho zbaví sám, bez problémů.
Zkušenost, net, starší otázky na podobné téma

M.

Sádlo nebo něco mastného, namazat a točit. :) Chce to trpělivost a pak si dávat pozor, aby někam nespadlo.

kokos29

Dej ocet na vatičku do uší a pomalímy kroutivými pohyby ho vykrut´

Jes

vzít špulku namazanou mýdlem a potírat ho, dokud se nepustí ;)