Avatar uživatele
leonessa

Jak odstranit malinkaté klíště aniž bych ho utrhla?

Samozřejmě, že vím, jak se správně odstraňuje klíště. Psovi to dělám několikrát za léto, ale to klíště jeho neměří půl milimetru. A to je právě problém. Už jsem takové malé klíště kleštičkama kroutila, jenže jsem mu ukroutila zadek a hlava zůstala. Další takovou věc bych ale udělat nechtěla, kor, když je to na mě. Nevíte někdo, jestli by bylo lepší ho udusit nebo ho mám fakt utrhnout?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 3943 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
anonym

Už se to tady mnohokrát probíralo! Raději utrhnout , než ho něčím matlat nebo čekat až vyroste!
M. radí špatně, téměř rizikovou radu, protože něčím pomazané klíště se bude dusit a „vyzvrací“ do rány víc svinstva než by bylo za běžných okolností obvyklé! Naopak, jak radí www, zbytek klíštěte se chová v rance jako každý jiný cizí předmět, třeba tříska, takže ránu vydezinfikovat a v případě zhnisání můžeš použít ychtyolovou (černou) mast. Klíště je třeba co nejdříve odstranit, čas hraje důležitou roli, čím déle je klíště přichycené, tím víc času bude mít případně
(v případě infikovaného jedince) nakazit.
A příště se podívej do místního vyhledavače, toloik otázek na toto téma už tu bylo zodpovězeno! Kdyby se nejednalo o čas a zdraví, vynadala bych ti víc! 🙂
Doplňuji:
…a kroutit je taky zavedený mylný mýtus! Klíště nemá žádný závit, takže KÝVAVÝM POHYBEM VYVIKLAT, VYTÁHNOUT A ZNEŠKODNIT!

Upravil/a: anonym

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
www

Tato vývojová stadia jsou natolik malá, že zejména v srsti to jde velmi těžko i s pomůckami. Ale klídek, to co zbyde je již stejně škodlivé jako trn, nebo tříska a organismus se toho zbaví sám, bez problémů.
Zkušenost, net, starší otázky na podobné téma

2 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?anonym, beer Nahlásit


Avatar uživatele
M.

Sádlo nebo něco mastného, namazat a točit. :) Chce to trpělivost a pak si dávat pozor, aby někam nespadlo.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
kokos29

Dej ocet na vatičku do uší a pomalímy kroutivými pohyby ho vykrut´

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Jes

vzít špulku namazanou mýdlem a potírat ho, dokud se nepustí ;)

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek