Michala11

Jak odstranit z oděvů zápach petroleje?

Naivně jsem k tomu přihodila i jiné prádlo, aby pračka byla plná… Už jsem to prala dvakrát a pořád to smrdí. Pračku už sem prázdnou prolila octem, ale co s prádlem?

Nejlepší odpověď
annas

Zkuste si přečíst postup. z článku „Jak odstranit petrolej z oblečení “

Třeba se to podaří.

https://cs.sof­twaresolus.com/37058-how-to-remove-kerosene-from-clothing-99

Další odpovědi
Kepler

Zkus aviváž, jestli to nepřerazí. Jinak by nezbývalo, než to prádlo nechat delší dobu větrat na slunci.

Michala11

Ocet a jedlá soda to má logiku. Díky Annas.

EKSOT123

Jednou jsem našel v příkopu solidní plátěnou bundu, trochu byla cítit naftou i po letech a několika vypráních.

Michala11

Keplere moc děkuji, ale přerazit to nejde. Ono to voní i práškem, ale petrolej z toho stejně čpí. Asi to nechám ať si s tím poradí v čistírně.