Misa503

Jak se zbavit kořenů v betonové zdi?

Dobrý den. Z betonové zdi ( výška 4m, délka 8m ) na zahradě mi vyrůstají kořeny nějakého keře. Výhonky keře se snažím stříhat, ale kořeny sílí, již jsou asi 2 až 3 cm silné. Kořeny hlavní jsou dva – dlouhé asi 10cm. Byly i delší, asi 20cm, stále je skracuji, ale výhonky rostou dále.

Kořeny mi narušují zeď. Ze zadu zdi je nepřístupný terén, je tam skála.

Měl bych dotaz, zda neexistuje náhodou nějaký postup, jak bych mohl tyto kořeny trvale zlikvidovat? Kořeny jsou nad zemí asi ve výšce 3m – kde se zeď lomí – puklina, je k nim dobrý přístup. I případný oheň v prostoru kořenů by nevadil. Kořeny vytrhnou nejdou, jsou dost již hluboké. Děkuji za nápady, jak na tento problém co nejlépe.

Nejlepší odpověď
gecco

Jedině zlikvidovat celý keř (těžko asi narušíš spojení kořenů z keřem) – třeba RoundUpem.
Kořeny pak můžeš vypálit (viz Drap) a nebo klidně i ponechat, časem zetlejí.

Další odpovědi
Drap

Zaříznout těsně nad povrchem. Pokud se příliš nespěchá je nejekologičtější do pařezu naočkovat hlívu ustřičnou, nebo jinou dřevokaznou houbu. Ta urychlí hnilobný proces a kořeny zetlejí. Lze použít i vypálení. Nejlepším způsobem je navrtat do pařezu díry a do nich nalévat petrolej, nebo řídký topný olej. Nalévání je potřeba dělat během několika týdnu, aby se kořeny nasákly. Před zapálením znovu nalít . Nepoužívat benzin, je to nebezpečné a málo účinné. Lze zlikvidovat i použitím dusičnanu draselného. Opět vyvrtat díry a ty zasypávat. Prodává se i přípravek na likvidaci pařezů / tuším že pod názvem Pařezník v ceně cca 70 kč. I ten by mohl pomoci./
Přeji mnoho úspěchů

honza19hk

zkus kořen navtrat vrtákem tak aby v něm vznikla díra ne naskrz aby se do ní dala nasypat klasická sůl. Sůl kořen zahubí a časem vyhnije. Pokud se to nepopvede na poprvé tak opakovat.
Nevím co to je za zeď ale napadlo mě si vysekat vetší díru v tom betonu a kořen vytáhnout.Pak to zabetonuješ. Nejdřív ale musíš zlikvidovat jeho zdroj tudíš to k čemu ty kořeny patří.

Nemáš fotku? takhle se docela blbě radí.

Jinak pokud myslíš že tam půjde rozdělat oheň tak je vypal. Jinak velkym žárem se beton drolí a ztrácí pevnost,ale malý oheń by neměl vadit.