dstepan1441

Jak odpojit externí harddisk při režimu spánku/hibernace?

Zdravím, mám k notebooku připojené 2 externí harddisky. Při změně stavu notebooku do režimu spánku nebo hibernace by se měly oba harddisky vypnout. Bohužel jsem zjistil, že občas i přes režim spánku běží oba harddisky dál a při režimu hibernace běží jeden. Potřeboval bych tedy poradit, pokud je možné někde v nastavení PC najít nastavení portů USB při režimu spánku, kde toto nastavení najít. Hledal jsem, ale nenašel. Případně jakákoli jiná možnost řešení. Pro info: oba disky jsou WD, operační systém mám Windows 10.
Předem díky.

Nejlepší odpověď
aliendrone

Odpojit USB musíš tahem (za kabel či zařízení) a to tak dlouho, dokud není zařízení či kabel zcela odpojen. Některé porty a zařízení mají bezpečnostní kovový jazýček, který zabraňuje nechtěnému povytažení kabelu či zařízení při provozu NTB, v takovém případě je ho nutno nejprve stlačit a teprve poté tahem odpojovat.

Pokud jde o VYPNUTÍ USB při hibernaci, tak některé (nebo i všechny) porty u NTB podporují funkci napájení („spánek a dobíjení“) přes USB i při hibernaci. Nejlépe se to řeší továrním softem (dodaným spolu s NTB), jinak úpravou schematu napájení. Možnosti záleží na konkrétním NTB, přibližně se tam dokopeš výběrem požadovaného napájecího schematu v „možnostech napájení“ (např. „rovnováha“) > upravit nastavení plánu > změnit pokročilé nastavení napájení > nastavení USB.

Další odpovědi
autacek

Pokud PC spí a nic nedělá, pak nedělá ani nic harddisk, jen se točí. Normálně bych jej v případě potřeby odpojil.

Dochy

Rozmysli se zda chceš ty disky odpojit nebo vypnout. To jsou dvě různé věci. Bohužel ani v jedná já asi neporadím.