Ka.P.

Jak odnaučit potkana kousat bedynku?

Ahoj,mam dvě potkani slečny a jedna my stale kouše bedynku a to nejvíc v noci.Neřekla bych že se třeba chce dostat ven protože už si na mě zvykla.Taky maji v kleci tvrde pečivo na zoubky.Prosim všechny co to zažily nebo ty co maji nějyk napad jak jí to odnaučit o radu.
Děkuji

Nejlepší odpověď
briketka10

já měla potkaního kluka v
terárku ze skla a kovu to
se kousat nedalo je jasný,
že dřevo ti kousat budou
tím, že je na tebe zvyklá
není směrodatné..
takže radím změnu dřevěné
bedýnky na terárium..
Doplňuji:
PS. skleněné akvárium
ne zateplené terárko :)

Další odpovědi
anonym

Nevím, jestli by to platilo na potkany, ale měl jsem králíky a ti okusovali králíkárnu.
Na noc jsem namočil kousek smrkového polínka do roztoku vody se solí a druhý den jsem jim to dal. Pak už okusovali jen to polínko.

klob1

Opepřit vodu a bedýnku v těch místech potřít nebo nejlépe celou. Zatím to fungovalo na vše žijící tvorečky..