devi344

Jak odehnat skákajícího psa?

Každou neděli jezdím k babičce a od července mají nového hafana. Ten minulý na mě neskákal (logicky když byl starej), ale tento pes skákáni na lidi přímo zbožňuje. A já zase ne. Napadlo mě, že mu do hodím nějaký míček nebo pamlsek.
Neznáte nějaké další typy ? Díky

Nejlepší odpověď
zeeue

Zkus se k němu otočit zády – to je signál, že pes dělá něco, co se ti nelíbí (díky tomu na mě přestal skákat kamarádův pes).
Nebo – ale to jen, pokud jsi si sám s sebou jistý a máš u psa autoritu (a skákání je jen uvítací rituál) – můžeš zkusit nějaký bojovný postoj… i když na každého psa zabírá něco jiného – na mého zabírá třeba to, když dám ruce v bok a vysunu hodně bradu dopředu :)

Další odpovědi
zjentek

Z popisu to vypadá, že tě hafan zdraví, čili projevuje takto radost, že tě vidí. No a ty v něm chceš tu kladnou vlastnost (láska) z nepochopitelných důvodů nějak zabít, zazdít, zabít. Tak nevim, zkus si představit, co bys asi musel udělat dobrýmu kámošovi, aby tě přestal zdravit? Možná to bude podobně fungovat i u toho psoně. Tedy aby přestal zdravit, musel by tě přestat mít rád, nebo začít nenávidět. A to nechceš!
Já mám zkušenost takovou, že hafan skákání velice rychle zanechá, když pozdrav opětuješ. On v tu chvíli totiž z vysoka prdí na míček, nebo dobrotu, když se zrovna chce uvítat s blízkým tvorem. Notabene, míčky psi milují jen proto, že je mají spojené zase s tím tvorem, jinak nezájem. Tak až se setkáte přístě, přemož se a dej do toho tu emoci radosti, že jej rád vidíš! Mělo by to být přirozené a pokud to nezvládneš, tak alespoň přijmi, co ti hafoň nabízí- přátelství. Naopak když budeš „házet nevšímáky“, tak on pořád a pořád nebude chápat, proč to nechceš přijmout a nadá a nedá pokoj! A proč bys si takhle komplikoval život dalším praním oděvu?
No, takže až se na tebe příště zvedne předníma, pomasíruj ho pod těma hnátama, tlapama, pod paží ;), řekni u toho něco ve smyslu- názdar chlapáku (názdar holčičko) a uvidíš, jak rychle toho přímého kontaktu zanechá. Psoň totiž záhy pochopí, žes přijal, co ti dáti chtěl a spokojeně půjde vedle tebe, jako by šel se smečkou (a v ní se psi při opětném setkání po předchozím odloučení taky zdraví kontaktem).
Pokud váš pozdrav bude oboustranně hodně intenzívní, pak celkovej čas zdravení bude otázkou několika málo sekund a časem to vychytáš ke své spokojenosti, aniž bys hafanovi ukřivdil.

P.S. jinak každý pes se dá vychovat kýmkoli, nejen svým pánem. ;)

bolak

Používej logiku, devi. Všimni si, že třeba na medvědy si pes skákat netroufne. Takže vždycky když pojedeš k babičce na návštěvu, vymáchej si rifle v medvědí moči a pes na tebe skákat nebude.

zjentek

Bolak tak to NEZNÁŠ moji Faňuli!