Lucyfer

Jak obnovit ztracené položky při přesouvání souborů z SD karty?

Já už vlastně ani nevím, co přesně se stalo. Vracím se k tomu teď po několika týdnech snad. Vím, že jsem přesouvala nějaké soubory na flashku (strčenou do mobilu), protože byla nacpaná paměť a už jsem nemohla snad ani fotit, a chci dát pryč hlavně věci z sd karty (přesunout buď taky tam, nebo do interní paměti – google drive si budu rušit), abych ji vyměnila za jinou s větší kapacitou. Myslím, že jsem se v jednu chvíli připojila na net, a asi jak se tam zase vychrlilo mnoho upozornění a dělala jsem na tom mobilu zároveň něco, tak se to kikslo. Ani nevím, o co jsem vlastně přišla, jestli fotky, screenshoty… Ale je toho dost. Nevím, jakou appku pro to najít, jestli mi vůbec něco pomůže.

Odpovědi
elkon

Je to dost zamotané. Přesouvat jakékoli soubory na flešku nemá smysl. Pokud chci uchovat soubory z mobilu, používám aplikaci My Phone Explorer, kterou mám nainstalovanou jak v mobilu, tak v PC. Propojení pak může být buď pomocí WiFi, nebo kabelem (lze nastavit). Tento program může zálohovat jak soubory, tak kontakty v PC. Kontakty lze pak snadno využít např. při výměně telefonu. Případně pak můžeme soubory uložit na další místo, třeba na externí disk. Vše je bezpečné a rychlé.

Hlada

Připojte kartu přímo do PC nebo telefon pomocí MyPhoneExploreru a zbylé soubory zazálohujte na externí disk. Na něm pak udržujete aktuální zálohu. Na zálohy nepoužívejte elektronické paměti. Jsou nespolehlivé.