e1232851@trb

Jak někdo může prodávat pozemky na Měsíci?

popřípadě hvězdy

Nejlepší odpověď
gecco

A proč by nemohl??
😉
Není to o nic fiktivnější, než ´zhubneš´…
;-DD

Další odpovědi
Kepler

Já myslím, že jde jen o symbolický prodej, Měsíc přece nikomu nepatří. Právně kupující skutečný nárok na pozemek nemá, pomineme-li, že na něj ani nemůže. Kupuje si jenom certifikát, že ta a ta oblast v Mare Ibrium je zapsána na jeho jméno a může se tím chlubit. Už se vydělávalo na větších kravinách.

Hans51

Kepler má pravdu, na základě mezinárodních dohod a úmluv mezi státy jsou kosmická tělesa (Měsíc nevyjímaje) považována za společné dědictví lidstva. Patří tedy všem a zároveň nikomu 🙂 a je to tak správně.

arachis

Já si spíše říkám, jak ho může někdo koupit. Když neví co s penězi, má je dát na charitu.

ivzez

Co by neprodával, když to někdo kupuje…

Hans51

to arachis:

No vidíte, a já si zase říkám, jak někdo může udělat takovou hrubici jako Vy 😁