aktusim

Obecní pozemek

Dobrý den, máte někdo zkušenosti s koupí obecního pozemku? Půjde to hladce nebo je to spíše komplikované? Za jak dlouho v ideálním případě to může být? Jaké mohou nastat komplikace? Děkuji
Doplňuji:
Děkuji za odpovědi, mně jde spíš o to, že jsem slyšela, že než to projde všemi radami atd. tak to trvá až půl roku…

Nejlepší odpověď
anonym

Zkusenost ne , ale mam sestru mistostarostku na urade , tak vim , ze obec nekdy nabizi pozemky, byty a domy k odprodeji jako kdyby prodaval jakykoliv jiny obcan. I oni daji svoji cenu . Je v zajmu obce prodat co nejlepe. Je dulezite ( a ne jen v prodeji a koupi pozemku ) , aby byli spokojeni vsichni. Prodavajici , i kupujici. Po sepsani smluv se musi vse vlozit na katastr a to uz zalezi , v jakem meste bude. V Plzni trva vse i 2 mesice. Pak jste teprve majitel. -iv-
Doplňuji:
Po doplneni : Muze to tak byt. Nepisete , jak to presne je. Jestli vy mate nejaky pozemek teprve vyhlidnuty a mate zajem o odkup.. , pak bude muset obec schvalit odprodej a nechat udelat odhad. Nebo pozemek nabizi uz obec s tim , ze ma znalecky posudek uz k dispozici. To bypak bylo o neco rychlejsi. Je to i tak urcite na delsi dobu a je to urad od uradu. Tezko tady odhadneme presne na mesic. Ale hodne stesti. -iv-

Další odpovědi
Drap

Obec od obce je to jiné. Nejdříve by bylo vhodné se zeptat, zda obec bude či nebude ochotna prodat. Některé obce nechtějí prodávat své pozemky. Každý odprodej pozemků musí být schválen radou a odsouhlasen zastupitelstvem

Conchus

Poradím, zeptejte se na obecním úřadě a uvidíte