Jak nejrychleji ziskat po amnestii zpatky řidičák?

Zazadal jsem si po uplynutí poloviny trestu o vrácení ŘP,mezi tím byla amnestie. Jak mám postupovat? Mam čekat na vyjádření soudu o zrušení zbytku trestu nebo můžu rovnou udelat zkoušku v autoškole a pak žádat o vrácení? trest byl delší než jeden rok.Prosím napište jak mám postupovat. Děkuji

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Odpovědi:

Zlatý

Nezbytným předpokladem pro vrácení ŘP po skončení zákazu řízení (ať již ten zákaz bude ukončen jakkoli a kdykoli) je kromě jiného doklad o přezkoušení z odborné způsobilosti, který ke dni skončení ´zákazu řízení´ nesmí být starší než 60 dní.

Tato problematika je popsána v ustanovení § 102 zákona o silníčním provozu (č.361/2000 Sb.) - viz zdroj níže.

Takže doporučuji tento postup:
1. počkejte na vyjádření soudu o případném snížení trestu zákazu řízení (ale z dotazu není patrné o jaký se jednalo trestný čin a tudíž není jasné zda bude a v jakém rozsahu uplatněna ´amnestie´)
2. pokud budete mít v ruce ´papír´ o snížení trestu zákazu řízení, tak napište novou žádost o prominutí tzv. ´po půlce´
3. mezitím si můžete udělat tu ´autoškolu´ (doklad o odborné způsobilosti)
4. spočítejte si, abyste se ´vešel´ do té 60-ti denní lhůty a pak si požádejte o vydání ŘP a úřadu předložte všechny potřebné doklady (viz § 102 zák. o siln.provozu)

Zdroj: http://business.center.cz/busi ness/pravo/zakony/silnicni-pro voz/cast1h3d1.aspx

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Právo a zákony

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Právo a zákony

Zlatý Drap 1815
Zlatý standa 1247
Stříbrný ivzez 669
Zlatý mosoj 658
Zlatý gecco 480
Zlatý led 454
Zlatý zzzzz 450
Zlatý Michal Kole 436
Zlatý marci1 391
Zlatý arygnoc 385

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.