Jak nejlépe se bránit? Co mohu dělat? nechci se poddat, jako většina....

-zaměstnavatel mi změnil pracovní podmínky-název funkce, místo výkonu, k podpisu pak dále přišla změna smlouvy,a já nesouhlasím, jsem tedy přesvědčena,že mám nárok odejít s odstupným, to však bude asi problém, 80% propuštěných už dotlačili do kouta na pracovní překážku 60%, já však ve skutečnosti žádnou nemám, vše je jen o špatném hospodaření firmy,nemají peníze na vyplácení a zkouší vše možné, hájí se i odbory,já chci však bojovat za to co mi náleží,i tak mne ale zajímá, pokud je člověk na té překážce a pak jde na úřad práce po vypršení překážky, podpora se vypočítává již z oněch 60% nebo z plné mzdy jež byla před uvalením překážky? máme i kolektivní smlouvu. děkuji

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

Vše by mělo proběhnout pouze formou písemného dodatku k Vaší původní smlouvě. Není totiž problém dodatkem upravit název funkce i místo výkonu. Mají se Vás pokusit zařadit na jinou práci odpovídající co nejvíce vaší kvalifikaci a platovému zařazení. Pokud Vaše pracoviště ruší, měli by Vás propustit pro nadbytečnost ap. a Vy tak máte nárok na odstupné.
Novou smlouvu jim nepodepisujte, je to jen jejich trik, jak se Vás levněji zbavit nebo Vás zaměstnat za horších podmínek a klidně za nižší plat.
(vlastní zkušenost)

Pošlete zaměstnavateli písemně (s dodejkou) žádost, že chcete, aby Vás i nadále zaměstnával na Vaší původní pozici. Že z Vaší strany tomu nic nebrání.

Jinak kontaktujte právní odd. ÚP ve Vašem městě a domluvte si bezplatnou konzultaci (dá se to řešit i elektronickou cestou prostřednictvím emailů).

Další odpovědi:

Zlatý

Těžká rada, zřejmně právník se znalostí pracovního práva. Odborový svaz zde zřejmě nefunguje.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Právo a zákony

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Právo a zákony

Zlatý Drap 1812
Zlatý standa 1247
Stříbrný ivzez 668
Zlatý mosoj 657
Zlatý gecco 480
Zlatý led 453
Zlatý zzzzz 450
Zlatý Michal Kole 436
Zlatý marci1 388
Zlatý arygnoc 385

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.