freesty

Jak nejlépe pomoci člověku s NEDOSLÝCHAVOSTÍ v hledání práce? Má si vyřídit poloviční invalidní důchod? Jak se to řeší?

Nejlepší odpověď
Drap

Hledat jakýmkoli způsobem.Tady je každá rada drahá. Prvotní návrh na částečný invalidní důchod vypíše praktický lékař. Nedoslýchavost neni důvodem pro udělení částečného důchodu. V tomto případě to je ztráta času.

Další odpovědi
barnajka

Dobrý den,
máte-li možnost strávit třeba jedno dopoledne na internetu, zkuste se podívat na webové stránky www.appn.cz
Je to agentura poskytující neslyšícím a lidem se sluchovým postižením kompletní služby a poradenství ve všech sférách života, tedy i v oblasti zaměstnávání. Na webu se zaměřte zejména na sekci „Služby“, najdete tam základní informace o službách, které agentura nabízí. Pokud jste z Prahy nebo okolí, agentura vám může dokonce i aktivně pomoct s hledáním vhodného pracovního místa.
Každopádně si tyto stránky projděte, třeba najdete odpovědi na vše, co vás zajímá a co potřebujete vědět. Pokud ne, zkuste ještě sekci „Odkazy“ – nasměrují vás na další webové stránky, které by vám také mohly pomoct.

Jinak ještě obecná rada – nedoslýchavost je samozřejmě citelný handicap, ale neměl by člověku brát odvahu ucházet se o „normální“ pracovní místo. Je plno profesí, kde ani plná hluchota nemusí být překážkou k jejímu vykonávání – ať už to jsou řemesla, práce na počítači, různá administrativní činnost,… Obvykle stačí, když zaměstnavatel postiženému jen „na míru“ upraví pracovní místo a vytvoří vhodné pracovní podmínky – pak není důvod, proč by i sluchově postižený nemohl dělat práci, kterou běžně zastávají zdraví. Koneckonců – je i v zaměstnava­telově vlastním zájmu vyjít lidem s postižením vstříc – zaměstnáváním zdravotně postižených a handicapovaných lidí mu přináší množství výhod, ať už slevu na dani z příjmu, snížení mzdových nákladů…

Takže moje rada na závěr: prostě si jen vyberte místo, které se vám líbí a pokud si na něj vy sám (váš blízký) troufáte, nebojte se o něj požádat. Držím palce :)

rynek878

osobně bych Vám doporučil toto:

S EAR ZOOM-em můžete vnímat zvuky již ze vzdálenosti 25 metrů, přičemž jejich hlasitost lze ještě zvýšit o 60 decibelů.

  • je pohodlný a diskrétní,
  • je flexibilní a lze ho snadno používat,
  • má ojedinělé zesílení hlasitosti,
  • je kompaktní a lehký,
  • nabízí se ve třech velikostech – tím je vhodný pro každého ,
  • má zabudovaný mini mikrofon,
  • můžete zesílit hlasitost zvuků až v okruhu 25ti metrů kolem Vás, aby jste je lépe slyšeli.

EAR ZOOM je odlišný od klasických naslouchátek. EAR ZOOM je diskrétní ,nemusíte se za něj stydět, vypadá jako dnešní moderní headsety k mobilním telefonům. Nikdo nebude vědět že nosíte zesilovač zvuků
více zde:

Zdroj: http://www.me­diashopcz.eu/in­dex.php?oldal=ter­meklista&almo­dul=info&tlr=&ed­bo=&kat_id=70&ker=&szu=&­all=&ossz=1&ter­mek_id=45&gclid=CLDMo-en1acCFck03wo­dOEnhig