V.3.S.K

Jak naskenovat staré čb foto do prezentace bez černých okrajů

ještě některé foto zvětšit (8×5cm) a snad i vyčistit upravit

Nejlepší odpověď
Bičiště

Zkusit to neskenovat,ale při dobrém osvětlení (bez blesku)to přefotit digitálním fotoaparátem. Zkusit případně i makro. Takto jsem si přefotil spoustu starých fotek, včetně jejich úpravy, buď hned ve foťáku nebo v programu na správu fotek.(u mě Picassa)

Další odpovědi
Sůwa

Naskenovaná fotka se uloží ve formátu JPEG a pak se dá libovolným grafickým programem upravit. Některé fotky jsem před skenováním ještě zvětšila na zvětšovací kopírce, která je součástí multifunkční tiskárny.
Doplňuji:
Protože černobílé fotky jsou analogové, nehraje rozlišení žádnou roli. Velice kvalitně jsem zvětšila fotky z OP to bych s digitální fotkou nedokázala. dihttp://www.na­dapenny.com/vi­ewer.php?id=t201­2052nadap022830396­530230.jpg

mosoj

No ono rozměr 8×5 ještě s nějakým mizerným rozlišením zvětšit na rozměr monitoru nepůjde kvalitně žádným způsobem. Moc koukatelné to nebude.