Bronzový

Jak nalozite se sverenym tajemstvim ikdyz o tom sami pochybujete?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

U mne je jako v hrobě .Ale svá tajemství nikomu nesvěřuji.

Další odpovědi:

Zlatý

Řídím se heslem že mlčeti je zlato.Když se mi někdo svěřuje,vkládá do mne důvěru a tu nemohu zradit.

Stříbrný

Tajemství přátel jsou u mne v bezpečí. A do jejich důvěrných záležitostí a vztahů podle možnosti nezasahuji. Jsem vrba.

Zlatý

U mě se to díky profesi tak nějak předpokládá, že ta tajemství nevykecám (alespoň ne se jménem a adresou dotyčného:-))).
Ale vážně... možná i proto jsem si toto povolání vybrala, protože vím, že důvěru druhých nezklamu. Nepotřebuji, aby mě někdo upozorňoval, abych "nemluvila", mám to nějak samo sebou. Co si svěříme - to je mezi námi a hotovo. A také - nesnáším drby. Jen když je někdo všivák a chce se mnou dělat proti někomu komplot - nevidím důvod, proč s ním něco tutlat. Ne, že bych ho bonzovala, ale taktně ho upozorním, že kout pikle spolu my dva tedy nebudeme. Také zabírá pasivní rezistence.
Ale jestli myslíš případ, že se někdo svěří s něčím pochybným, špatným (stává se mi často), tak spíš hledá sám způsob jak se toho zbavit a ode mě chce pomoc. Někdy je ale důležité zapojit do toho "tajemství" někoho dalšího. Partnera, rodinu, občas bohužel i Policii nebo kolegu psychiatra. Tady už jde o pomoc nemocnému člověku. Ale nevím, jestli se ptáš přímo na tuto záležitost.

Stříbrný

Jak začne věta --nikomu to neříkej-- hned upaluju nejsem zvědavá na něčí hořekovaní.
Není to votom že sou mi lidi u p...ele ale nestojím o nepříjemnosti
něco se provalí a voheň na střeše díky nechci :D

Diskuze k otázce

Bronzový

Illines

Ano Damiano,ptala jsem se o pochybnosti.

Zlatý

Damiana

Jestli ti někdo svěřil něco přinejmenším rozporuplného, o čem máš pochybnosti - zkus zjistit víc podrobností. Jestli to půjde, navrhni nějaké řešení, něco spolu vymyslete.
Jestli se ti ale člověk svěřil s něčím, o čem si myslíš, že je lež, řekni mu to. Pořád lepší zbavit se lháře, než ze sebe nechat dělat troubu a tomu kecálkovi dát pocit, že mu to baštíš.
U nelegálních praktik, se kterými se ti někdo svěří je to velmi ošemetné. To jsou přesně ty chvíle, kdy si někdo přílišnou důvěrou nebo vytahováním se - totálně naběhne. V tomto případě záleží jen na tobě, jak s těmi informacemi naložíš.:-)

Bronzový

Illines

Dekuji za radu,ale asi to necham plavat,podle mne to bylo intrikanske.Radsi priste tu osobu poslu k Neumetelum.

Zlatý

Damiana

:-)

Zajímavé otázky v kategorii Kultura a společnost

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Kultura a společnost

Zlatý annas 3362
Zlatý Drap 1799
Zlatý led 1454
Zlatý hanulka11 1277
Zlatý quentos 1113
Zlatý marci1 1080
Zlatý vagra 799
Zlatý mosoj 798
Zlatý gecco 714
Zlatý iceT 653

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.