bolak

Jak najdu majitele pozemku, který bych chtěl odkoupit a kde na něj najdu kontakt?

Doplňuji:
venkovan: On už je na něm postavený barák, ale má vytřískaná okna a vymlácenou střechu. Asi už bude delší dobu neobydlený. Mění se tím něco v případné koupi? Co když majitel zemřel nebo se odstěhoval do zahraničí, dá se s tím něco dělat? Nebo čím vším to může být, že má někdo barák který nechá ladem a nestará se?

Nejlepší odpověď
Sůwa

www.nahlizeni­dokn.cuzk.cz
Doplňuji:
Už jsi to na netu našel? Jestli je tam barák, tak to mohou být dva pozemky, stavební parcela a zahrada. Když majitel zemře, někdo po něm zdědí majetek, pokud nikoho neměl, stává se vlastníkem stát. Ono to klidně může být i tak, že bylo víc dědiců a ti se nedokázali dohodnout. Najdi si katastrální mapu, tam zjistíš číslo parcely a podle něj pak i majitele. Další možnost je, že dům je předmětem exekuce, pak něj bude vyhlášena veřejná dražba.

Další odpovědi
terry

Na katastru nemovitostí. Katastrální úřad. Na netu k nahlédnutí zdarma.

venkovan

www.cuzk.cz – nahlížení do katastru nemovitostí.
Pokud na pozemku chcete stavět – zjistěte si, že tam stavět lze, nevěřte, že jednou bude změněna hranice zástavby obce.
Je potřeba v knize nemovitosti najít adresu majitele pozemku. Pokud zemřel bez dědiců, tak je pozemek převeden na Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových a ted zřejmě dá nemovitost do dražby.
Jinak je třeba hledat majitele a domluvit se s ním i když je v zahradičí.
To, že se někdo o dům nestará může také být stářím, nemocí atd.