MartinR

Jak naisntalovat W7 Prof 32b pro dualboot?

Potřebuji na jednom notebooku instalovat dvakrát W7 Prof 32b, ale aby si jednotlivé instalace neviděly disky.
Současný stav po instalaci 1. W7 je na disku C: (ok) a 2. se nainstaluje na D:, ale vidí disk C: a obávám se, že další SW instalovaný do 2. W7 bude cpát své instalace na C:.
Jaký je správný postup?
Doplňuji:
no teď jsem zkusil další možnost – vykašlat se na externí bootmanager (možná to dělal on) a instalace W7 do jedné partition a pak instalace do druhé partition … bohužel vidím disk druhé instalace a při startu mám na výběr „Windows 7“ a „Windows 7“ … která je která, nemůžu najít jak tenhle název změnit (myslel jsem, že je to nějaké INI, ale žádný nemůžu najít – mám povolené sys.soubory atd).
Dostal jsem typ od kolegy – zkusit sebrat písemnko tomu druhému disku – zkusím ještě to. Tak to sebrání písmenka pomohlo … už není vidět a dá se měnit.
Ještě najít kde přepsat „Windows 7“ na něco popisného „W7 – první“ a „W7 – druhá“ a bude to.

Odpovědi
Reuef

doufam ze ted nenapisu nejakou hloupost :) ale co si pamatuju tak Windows 7 si diskovy oddily prejmenovava (samozrejme jenom pro svoji potrebu) takze s tim ze by 2. windowsy hazely instalace do 1. by problem byt nemel

rodier

Stim ze by si to hazelo sofware na jinou partition se bat nemusis, win7 maji v sobe ulozene systemove cesty jako x:\program files\ x:\users\… takze to nikdy nedaj jinam nez maji. (ty cesty se daj samozrejme zmenit) kde X = disk na kterem jsou nainstlaovany. DOkonce jsem jednoou instalovat Win7 pres Win7 a oni zazalohovaly stary system (prejmenovali na windows.000 pro­gramfiles.000 u­sers.00) a byli schopne naexportovat user files..

A ohledne prejmenovani – dela se to pres bcdedit (nevim zda je soucasti windows ale kdyz ne, da se sosnout na MS webu zdarma)
bcdedit /set {ntldr} description “SEM NAPISTE CO CHCETE” Zmeni se vas aktualni OS na kterem ten prikaz spustite.