leporela22

Jak nainstalovat první windows xp

Mám počítač kde není žádný operační systém ale nevim jak na to bios je uplně jiný zkoušel jsem turboinstalační cd to jedíné jde spustit ale potom to napíše vyjměte cd a restartujte pc ale po restartování naběhne černá obrazovka a v levém rohu nahoře bliká bílé políčko nejde psát nic????????

Nejlepší odpověď
anonym

No – nevím, co je to „turboinstalační cd“…
Jasné je jen to, že o počítačích mnoho nevíš. Nemáš ´poblíž´ zkušenějšího kamaráda?
😉
Do BIOSu – pokud je rozumně nastavený (a bootuje z CD), nezasahuj.
Předpokládám, že na počítači nemáš data (jinak bys je musel napřed zazálohovat -např. pomocí nějakého LiveCD).
K instalaci potřebuješ instalační CD Windows XP – rozdělíš disk (doporučuju C: a D:, C: stačí cca 10 GB), naformátuješ aspoň C: a dál postupuješ podle ´pokynů´ instalátoru.
Pak – pokud instalátor nenajde všechny vhodné ovladače přímo v systému, stáhneš ovladače z webu/ů výrobce/ů hardware a naistaluješ je (obecně doporučuju aktualizaci ovladačů na nejnovější verzi).
Pak stáhneš SP a patchy (Automatické aktualizace) – trvá to pár hodin – takže v mezičase můžeš naformátovat i D: a nastavit systém (rozlišení a – případně, síť – do podrobnější konfigurace nesahej).
Pak nainstaluješ další SW.
A nakonec si vytvoříš UserName pro běžnou práci na počítači – s právy User, ne Administrator.
___
Hotovo.
😉

Další odpovědi
Retko

Tyjo chlape, skus pouzivat carky ve vete, kdyz to pises…

Jinak na youtube je spousta videi, jak instalovat widle, jak se dostat do biosu, jak nastavit poradi drivu atd…

GL

Funna

v biosu dáš booot z CD, vrazíš tam instalační CD s Win a dál to jen odklepáváš…ale pozor na SATA disky…na ty býval ovladač na disketě (při instalaci se muselo zmáčkonout F6)…nevím jak to máš ty…http://www­.jiribrejcha.net/2007/08­/instalace-windows-xp-na-sata-disk-ci-raid-bez-diskety/