Jak na zmrzlé ruce?

Dobrý den,
mám takovou poněkud zvláštní otázku, když jsem dnes byla bruslit na rybníku, tak i když jsem měla rukavice, stejně jsem měla ruce zmrzlé, ale jde o to že když jsem přišla do tepla, ruce mi celé napuchly a bolely. Je nějaký způsob, jak zabránit tomu, aby mě po příchodu do tepla ruce nebolely? Však myslím, že to všichni znáte a určitě na to máte nějaké triky:)
Předem děkuji za odpověď.

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Bronzový

chceš odstranit jen následek nebo příčinu?Ona bolest je zcela logický následek opětného prokrvování vlásečnic na rukou po jejich předchozím zúžení chladem.Stará praxe říká,že přechod z mrazu do tepla by měl být pozvolný,ruce nejprve třít sněhem či lépe "ohřívat" studenou vodou a její teplotu velmi pomaloučku zvyšovat.Ale nějaké malé bolesti se nevyhneš.

Další odpovědi:

Zlatý

Nejhorší je když"zajde za nehty" to je pak bolest, to nepomohou žádné rukavice a když už si je bereš vem si raděj palčáky, kdy máš prsty u sebe a líp se ti prohřívají.

Ale když už se stalo co popisuješ tak opravdu nedávej ruce hned k teplu ,tím se vše jen zhorší. Nejlepší je do umyvadla se studenou vodou a pak přitáčet pomalu teplejší a postupně ruce zahřívat . Po té dobře osušit a pěkně namazat a promasírovat.

Stříbrný

pokud přijdeš domů a je ti zima na prsty nebo ruce,dej si je pod studenou vodu.Hodně to pomůže a tolik to nebolí.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Příroda a životní prostředí

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Příroda a životní prostředí

Zlatý Drap 647
Zlatý beer 514
Zlatý annas 512
Zlatý hanulka11 447
Zlatý mosoj 364
Zlatý www 358
Zlatý marci1 238
Zlatý gecco 206
Zlatý quentos 183
Zlatý venkovan 179

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.