mojitek

jak na síť proti komárům a jiné havěti ?

Ahoj všem,potřebuju poradit- nevíte někdo o nějakým návodu nebo jestli sami nemáte zkušenost jak udělat do okna síť proti havěti? Jde o okno v centru Prahy ,ve starém baráku kde jsou vždy okna 2 (vnitřní a vnější- jak se to kdysi dělávalo. Na plastová okna bych šoupnul dle googlu samolepící suchy zip a síťku na to,ale tady by to nedrželo. Gůgloval jsem,ale nic jsem nenašel.Díky za tipy.
Doplňuji:
jde o to,že to budu dělat pro naši ředitelku,a ona ten byt má jen pronajatý…je to stará zástavba skoro u Karlova mostu,takže to musím udělat tak,abych nic nepoškodil, nerozhněval památkáře a zároveň aby to bylo účinný :D. Ty okna jsem viděl jenom na fotce a docela zdálky,takže sám nevím jak přesně vypadají.Ale jsou tam vidět dvoje ta okna.Se dřevem pracovat umím,jde mi o celkový systém kam to šoupnout atd. Ale myslím,že to budu muset dát úplně zvenčí a přidělat na rám toho okna .Nemýlím se?

Nejlepší odpověď
Alesh

Tak to si pamatuju velmi dobře, neboť dvojitá okna měli naši ještě před pár lety a babka taky. Záleží na konstrukci okna, jak to má rantly atd. Musel bys to vyfotit otevřené/zavřené. Uděláš rámeček ze dřeva, na něj zalištuješ síťku a pak to přichytíš k rámu okna přes nějaký ten obrtlík, či vrut. Záleží, jestli ti třeba nevadí vrtat do těch okenních rámů apod. Zpravidla to vždy vyžadovalo to vnější okno dát pryč a mít přes léto okno jednoduché, ale to bylo na vesnici, kde byl klid, v té Praze nevím, nevím. 😉
Doplňuji:
no, tak předně to musíš jít omrknou, změřit atd., princip je jasný, musíš zapojit selský rozum. Rám zvenku zajistit obrtlíkem. vše podložit, abys neponičil rám okna. A to vnější okno bude muset pryč, takže asi tak. Bych to musel vidět, abych ti to dokázal nějak víc rozebrat, takhle ti můžu dát jen víceméně obecné rady.

Další odpovědi
anonym

Jak píše Alesh, není to složité.
Případně lze koupit profily na rámeček, do kterých stačí síť zaklapnout (není potřeba sponkovat nebo přelištovávat).
A pokud si na výrobu netroufáš, dodá a namontuje ti to snad každá firma, která se zabývá montáží žaluzií.

mosoj

Jedná se o špaletová okna. Jediný způsob jak toto zrealizovat bez vysazení vnějšího okna je použít rolovací síť v prostoru mezi okny ( špalety)

http://www.rol­rols.cz/rolova­ci-site-proti-hmyzu

mojitek

ten vnější rám a všechno tam musí zůstat,samozřej­mě :D

Mowla : Na výrobu si právě troufám,umím dělat se dřevem krom jinýho.Kde se dá sehnat to uchycení na zaklapnutí? Obi,Bauhaus atd?

anonym

Ok…
😉
Pro kastlová okna:
Pokud se i vnější okna otevírají dovnitř, můžeš rámky kotvit zcela ven na rám okna. Pokud se otevírají ven (obvyklejší), nešlo by to – leda bys vnější křídla na sezonu sundal (nevím, jestli by to ředitelka chtěla – zejména kvůli hluku).
V takovém případě bys musel volit ´roletku´ mezi křídla,není tak účinná, zase by nemohla vadit ani památkářům.
Pokud jsou okny ´obyč´, s kotvením ven nebude problém – jen se budeš muset ´trefit´ do barvy, aby rámky nebyly nápadné.
___
Lišty jsem před nějakou dobou kupoval přímo u firmy, která se zabývá montáží – ale mám dojem, že jsem je viděl i v Hornbachu (hliníkové).

mojitek

jj,počítám s tím,že se oboje otevírají dovnitř.Kdyby šly vnější ven,tak bych to řešil jednoduše.Dneska jsem koupil sponkovačku,tak v nejhorším kdyby lišty v Hornbachu atd.neměli,budu síťku sponkovat. Doprostřed dám lištu na zpevnění + okrasný madlo.Jinak okna jsou bílá,tak to nebude problém,patinu imitující starší vzhled taky zvládám.Každopádně díky za tipy a rady 😉

anonym

Není zač – a ať se ti zadaří.
😉