EliškaG

jak na sazeničky?

když zaseji semena třeba paprik a rajčat tak se strašně vytahují a jsou slabé. Po té co je přesadím do kelímků po jednom tak se také strašně vytahují za světlem a jsou strašně slabé. Jak tomu zabránit? je lepší je dát někam mimo okno, nebo lepí na okno a zalévat měně nebo více? nebo jak na to. Děkuji za rady

Odpovědi
Drap

Vytahují se díky nedostatku světla. Zalévat méně nebo více, tím můžeš maximálně růst přibrzdit. Pokud nechceš přisvěcovat, nebo mít sazeničky později, tak nezbývá než se s tím smířit.