luckykubrt

Jak na obrázku rozeznat, jestli se jedná o levharta, geparda, jaguára, irbise, nebo pantera?

Poznáte na přiloženém obrázku, o jakou šelmu se jedná? Gepard to podle mě není, ten se mi zdá štíhlejší a vyšší než ostatní podobné šelmy.

Tak jo. Je to gepard. Mně připadá stejně jako levhart nebo jaguár. 🙂

Nejlepší odpověď
marci1

Je to gepard

Gepard štíhlý. Foto: Petr Slavík 🙂
http://www.pe­trslavik.eu/stoc­k/savci/gepard-stihly-acinonyx-jubatus-187.html

Další odpovědi
Kepler

Je to gepard

Jenoznačně, podle poměrně malé hlavy a stavby těla (dlouhé nohy).

ahold

Je to gepard

dubraro

Je to gepard

Je to gepard. Pozná se jednak podle štíhlého těla a dlouhých nohou a jednak zcela jistě podle černé čáry v srsti, vedoucí od vnitřního koutku oka ke koutku tlamy – to nemá žádná jiná kočka.

GM

Je to gepard

redy

Je to jaguár

Asi 🙂
Chtělo by to zvětšení fotky.

luckykubrt

Podle mně jde o levharta, ale nejsem si stoprocentně jistý. Irbis bývá světlejší a bývá spíše na sněhu, panter zase bývá obvykle černý. 🙂

cochee

Gepard: plné puntíky, u očí černé „potůčky,“ postava podobná spíše psu než kočce, nezatahuje drápy. Afrika.
Levhart, leopard, pardál, panter: synonyma pro jednu a tutéž kočku. Kromě celočerné varianty zbarvení, která se však vyskytuje i u jiných koček, je hlavním znakem kresba s černými kroužky či přesněji rozetami. Asie, Afrika.
Irbis, levhart sněžný (synonyma): kresba podobná levhartovi, ale podklad ne do žluta, ale spíš do světle hnědé až bílé. Asie, horské biotopy.
Jaguár: kresba jako leopard, ale uprostřed kroužků a rozet se ještě nachází puntíky. Tedy vlastně kombinace kresby geparda a leoparda ;) Amerika. Rovněž celočerná varianta.
A pro úplnost puma, horský lev, kuguár (synonyma): jednobarevná srst bez kresby, od žluté přes červenou k hnědé. Amerika.

luckykubrt

Škoda, žes to nenapsal do odpovědi. To by bylo na nominaci. 🙂 To jsem chtěl vědět.

cochee

Do odpovědi jsem to napsat nemohl, protožes blbě udělal dotaz. Základní otázku jsi napsal „Jak rozeznat…,“ a pak jsi tam postavil anketu, která při kterékoliv odpovědi neřeší otázku „Jak rozeznat.“

luckykubrt

Ta anketa byla navíc. To jako víš jak to rozeznat, ale netroufáš si dát správnou odpověď do ankety ? Např. dubraro napsal hlavní rozpoznávací znak geparda, který je vidět i na obrázku. Marci1 zase našla odkaz na stránku, kde je uvedené, že jde o geparda. Jediné co by ti mělo bránit je vyčerpání limitu na odpovědi. 😉

cochee

Ne. Já prostě zásadně odpovídám na hlavní otázku a ne na její „rozvinutí,“ které kolikrát od hlavní otázky uhne. A za další nemám rád zdejší ankety, protože odhaduju tak více jak 90% tazatelů, kteří ji vytvoří, ji taky dok*rví.