Jak na nečinnou realitku ?

Podepsali jsme exkluzivní smlouvu s realitkou na prodej našeho domu. Přes několikerá písemná upozornění má na webových stránkách špatné informace a čtyři měsíce nám na dotazy o jejich činnosti odpovídají že je špatná doba na prodej (čili žádný kupec a webovky stále neopravené). Jak lze smlouvu s nimi vypovědět před uplynutím lhůty (smlouva sjednána na rok)? díky

Odpovědi
standa

Zmiňovaná (exkluzivní) smlouva je nejspíš smlouvou o ZPROSTŘEDKOVÁNÍ.

Takovýto typ smlouvy musí obsahovat větičku

„Zprostředkovatel se touto smlouvou zavazuje VYVÍJET ČINNOST směřující k tomu, aby zájemce měl příležitost uzavřít kupní smlouvu…“

Takže písemně vyzvěte realitku, aby postupovala podle smlouvy, protože podle vašich zjištění (a doložte důkazy např. snímky z webu) se tak neděje. Stanovte přiměřený termín pro sjednání nápravy a oznamte, že po marném uplynutí tohoto termínu jednostranně odstupujete od smlouvy pro závažné porušení jeho smluvních povinností.