reika

Jak na mravence na kořenech borůvky

Zdravím všechny. Začala nám usychat borůvka, když jsme ji vykopali, měla kořeny napadeny mravenci. Myslím, že to byla ta příčina úhynu. Vyměnili jsme borůvku za novou a ptám se, mohu na ni použít nějaký přípravek proti mravencům? I na ostatní borůvky v blízkosti? Třeba i prášek do pečiva? Díky.

Odpovědi
Drap

Kolem kmínku borůvky nalepit lepový pás. Do země bych osobně použil Loxiran S. Na mravence funguje celá řada přípravků jak domácí výroby tak chemie. Jedním z nich je třeba prolít zem okolo octem a vodou, smícháním v poměru 1:1

df

Zkuste pečovat o zahrádku podle lunárních kalendářů. Jsou o tom napsány zajímavé knihy. Netřeba použít ani jednu syntetickou ochranu, ani umělé hnojivo.