Rokio

Jak myslíte, že je na tom Země v porovnání s obdobím před deseti lety (po stránce ekologické)?

To podle mě není zas tak moc hloupá otázka. Před deseti lety se lidé nechovali tak ekologicky k Zeměkouli. Také je teď více v módě recyklace a lidé se snažit šetřit zdroji nebo se alespoň tolik jimi neplýtvá.

Odpovědi
luckykubrt

Stav Země se mírně zhoršil.

Když člověk drancuje Zemi a usiluje o získání přírodního bohatství tak jako se o to pokouší americká vláda dobýváním států, které mají nerostné suroviny nelze hovořit o zlepšení. Uvidíme jakým směrem půjde Trump, ale vývoj ukazuje, že tím více je příroda kolem nás poškozována, čím více je lidí, kteří chtějí zbohatnout za každou cenu. Ať už je to ničením deštných pralesů nebo znečišťováním vody. Je fakt, že to člověk někdy nedělá schválně, ale na vině je nějaká katastrofa, která přijde náhle aniž by člověk chtěl, protože je člověk chybující a nikdo neodhadne dopředu, co přijde. Ale přesto potřebuje Země víc lidí, kteří se o ni budou starat tak, aby ji neničili.

Kepler

jiná odpověď

10 let je příliš krátká doba, než aby se dalo něco srovnávat. Můžeme sledovat pokroky v ČR, případně i v Evropě, ale v celém světě těžko. Zatímco u nás pokročilo recyklování odpadů, využívání zdrojů obnovitelné energie, snižování emisí apod., jinde ve světě na to kálí – Čína, v Brazíli a Indonésii se dál drancují pralesy a jiné přírodní zdroje.

hoven 1069

Stav Země se mírně zhoršil.

ivzez

Je na tom přibližně stejně.

Souhlasím s Keplerem, 10 let je příliš krátká doba.

dubraro

jiná odpověď

V pokročilých zemích se stav zlepšil. Ono se tam totiž už skoro nic nevyrábí.
V zemích, kde je výroba (typicky Čína), nebo přemnožení lidí (Afrika) se životní prostředí zhoršuje.