Natálka 21

Jak můžou vědět,že na světě je přesně 7 miliard lidí?

Hlavně také, že 7miliardtý je Rus? Co když den před tim někdo někoho zavraždil a neví se o tom. Nebo spoustu lidí zemřelo uplně mimo civilizaci. A co lidi co žijou třeba v pralese nebo na sibiři. Tam určitě mají svělý sčítání lidu :D

Nejlepší odpověď
led

To je určené podľa matematického modelu vývoja ľudskej populácie.

Další odpovědi
mosoj

Stejně přesně ( nepřesně) jako třeba údaj o počtu hvězd v naší galaxii.

Existují statistické metody, které na zakladě jistých údajů dospějí k dostatečně přesnému výsledku ( ne absolutně).

Podobné statistické metody se používají v době voleb pro odhad výsledků, nebo třeba sledovanost pořadů v TV a výsledky jsou pro danou potřebu dostatečně přesné.
Doplňuji:
Nemají pravdu, včera ve 20.00 bylo na Zemi

7 000 000 012 lidí a ještě několik jich bylo schovaných pod postelí.

lexx

Na hlavu přesně to není.