Zlatý

jak můžou dostat cizinci za nákup v české republice daně nebo peníze zpět a souvisí s tím zvýšená DPH? Článek nechápu

http://zpravy.e15.cz/…

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

Nevim jak u vas... ale me minulej rok prisel na svatek balik ....3 lahve slivovice no natom by nebylo az tak moc zvlastniho ..jenomze tam byl i karton cigaret ...a na celnici ho otevreli a k memu udivu neokolkovana slivovice dorazila v poradku jen mi vzali karton cigaret a za par dni mi prisel dopis ze si ho muzu vyzvednout tam a tam a mam prinest uctenku od cigaret ...a ze zaplatim dan a oni mi ho vrati ....balik sel z CR do Irska cemuz jsem se zasmal vyzahl slivovici ...je to sice mimo misu ale jak vidis spousta veci se proste pochopit neda ...

Další odpovědi:

Zlatý

Pokud přijedeš z jiného státu než z EU, tak při vývozu zboží neháš potvrdit na celnici vratku a dostaneš zpět DPH.
Je to takto zjednodušeně. V některých případech nemusíš DPH vůbec obchodníkovi platit. Jen zašleš vratku.

Bronzový

citace"Zejména světové luxusní značky totiž drží ve většině zemí stejnou cenovou politiku, a zvýšení daně tak do koncových cen svého zboží pravděpodobně nepromítnou",to znamená že platí menší cenu bez daně kterou jím vrátí,po revoluci se jezdilo nakupovat do rakous,platilo se bez daně a na celnici se nechal orazítkovat nějaký papír,podrobnosti si už nepamatuji

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Finance a podnikání

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Finance a podnikání

Zlatý Drap 690
Zlatý mosoj 417
Zlatý gecco 242
Zlatý Hlada 239
Stříbrný ivzez 212
Zlatý standa 200
Zlatý hanulka11 179
Zlatý ReHu 172
Zlatý led 157
Zlatý panenka 153

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.