Markquart

Jak mohu dosáhnout zpětného vyplacení pracovní neschopnosti za posledních 6 měsíců?

Jak mohu dosáhnout zpětného vyplácení pracovní neschopnosti, když v ní jsem od loňského května? Na komisi mne nikdo neposlal, doktoři nejeví zájem, jen si mne v nemocnici prohazují. Na místo vyžádaných rehabek mne neuroložka poslala na MR. Poradí někdo? děkuji

Nejlepší odpověď
Mc Merkurion

Řešit to

je úplně norrmálně možný,že zaměstnavatel zapomněl poslat papír na sociálku nebo se u naší slavné pošty ztratil,na komisi je ještě brzo…
víc poradí ivzez…

Další odpovědi
marci1

Řešit to

Po roce nemocenské bývá člověk, který pobírá nemocenské dávky předvolán k posudkovému lékaři. Buď mu bude přiznán invalidní důchod, ukončena nemocenská a nebo mu bude prodloužena pracovní neschopnost. Konzultuj to se svým lékařem, který Ti vystavil pracovní neschopnost. Pravděpodobně ses nedostavila k posudkové komisi, jiná možnost mě nenapadá.

ivzez

Řešit to

Pracovní neschopnost se nevyplácí, jde o dobu, po niž se léčí nemoc,
úraz apod. Dobu pracovní neschopnosti musí zaměstnavatel omluvit.

V době pracovní neschopnosti vyplácí OSSZ nemocenské. Podpůrčí doba pro výplatu nemocenského činí maximálně 380 kalendářních dnů, od této doby se odečítají předchozí nemoci i doba, po niž nemocnému náleží náhrada mzdy za nemoc od zaměstnavatele.

V průběhu nemoci Vás OSSZ písemně informovala o uběhnutí poloviny podpůrčí doby, poté Vás informovala ještě minimálně jednou. Proč jste na dopisy OSSZ nereagoval? Před koncem podpůrčí doby jste měl požádat o prodloužení podpůrčí doby (lze i opakovaně) nebo o přiznání invalidního důchodu (toto musí řešit každý sám, nejde o starost lékařů).

Nevím, jestli by přicházelo v úvahu zpětné prodloužení podpůrčí doby
(odhaduji, že spíše ne), ale pořád můžete požádat o invalidní důchod.

Objednejte se (aby tam na Vás měli čas) telefonicky na OSSZ, kterou máte
nejblíže, sdělte, že budete chtít požádat o invalidní důchod a zeptejte se, jaké
podklady máte vzít s sebou. Podle mých zkušeností jsou úřednice vstřícné
a pomohou Vám s vyplněním žádosti o ID.

Pak by si Vás měla předvolat posudková komise.