Danina65

Jak mohl být gen. Windischgratz v zastoupení p. Vydry na bojišti v HK (150leté výročí bitvy), když zemřel 1862?

HK – Hradec Králové

Děkuji Annas jako vždy naprosto vyčerpávající 🙂

Nejlepší odpověď
annas

Je to v pořádku.

„Válav Vydra představuje velitele rakouské jezdecké brigády Alfréda II., knížete Windischgrätze“ "

V roce 1862 zemřel Alfred I. Candidus Ferdinand Windischgrätz (1787 – 1862). „Již v 26 letech dosáhl hodnosti plukovníka a zúčastnil se všech významných bitev své doby. Čechům je neblaze znám svým tvrdým zákrokem proti českému povstání v roce 1848. Alfred I. se jevil jako rozený voják a velice pyšný a arogantní aristokrat.“
http://www.jizdarna-svetce.cz/knizeci-rod-windischgratzu-historie-informace-o-jizdarne.html

Bitvy u Hradce Králové se zúčastnil jeho syn „Alfred II. Mikuláš Windischgrätz (1819 – 1876). Stejně jako jeho otec se věnoval vojenství a byl také dědičným členem panské sněmovny ve Vídni. V prusko-rakouské válce byl v roce 1866 raněn v bitvě u Hradce Králové“

http://webcache­.googleusercon­tent.com/sear­ch?q=cache:o4tRgSVnr1kJ:­kladruby.euweb­.cz/pages/his­torie/cechura05­.htm+&cd=10&hl=cs&ct=cln­k&gl=cz&clien­t=firefox-b

annas

Ad Danina,

děkuji za otázku i vaše slova.

Kepler

Kdo je pan Vydra a co je to bojiště 150-ti letého výročí?

led

zjavne sa pýtate na toho „v Urundi Burundi neznámeho“ herca z Divadla na Vinohradech
Bližšie informácie o Bitke u Hradce Králové, odkedy tento rok uplynulo 150 rokov, sa dozviete na http://www.ko­niggratz1866.e­u/Uvodni-stranka.html

Kepler

Václava Vydru samozřejmě znám, ale netušil jsem že se ptá na nějakou divadelní hru. Nazvat bitvu u Hradce Králové bojištěm 150letého výročí mi přijde zvláštní.

led

Ten názov je v poriadku, je to vlastne hraná rekonštrukcia tejto bitky v 150.výročie dnešnými očami. Jednotlivé postavy boli čerpané z dokumentov a zvyšok, to si už každý dotvoril sám podľa svojich schopností a pokynov tvorčieho štábu.

annas

Věděla jsem, že v HK proběhla oslava výročí bitvy. Četla jsem o tom. Nejde o divadelní hru, ale o střet armád stejně jako před 150 lety.

Pokud jste to neregistoval, tak je jasné, že jste netušij, která bije. .