Pokročilý

Jak moc je moje mikrovlnka nemocná?

Pokud moje cink bouda ohřívá misku doběla a jídlo je chladné, znamená to, že se odebírá do věčných lovišť, nebo je možná ještě nějaká oprava?

Co se týká nádobí, netýká se to pouze jedné misky nebo jednoho typu nádobí, i v plastové misce je pokrm ohřátý po obvodu misky, uvnitř vytrvale studený.Netýká se to navolených minut, nedělala to.Zajímá mě, jestli je opravitelná, nebo spíše už do kontíku.

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

Zkus vyměnit nádobí.

Další odpovědi:

Stříbrný

Materiál misky interaguje s mikrovlnami a ohřívá se, současně nepropouští mikrovlny k jídlu. Jedno z nejlepších nádobí do mikrovlny bývá skleněné, i když i některé sklo (záleží na jeho složení) by to mohlo dělat taky.
Hm, podle doplnění to vypadá, že trouba chvilku ohřívá a pak přestane, jakoby se přehřály obvody, ale nevím, jestli elektronika trouby obsahuje nějakou nedestruktivní tepelnou pojistku.

Pokročilý

Pokud používáš pořád stejné nádobí a mikrovl. neohřívá, odešel do věčných lovišť magnetron. Nebo popř. jenom pojistka, co se skrývá v útrobách mikrovlnky.

Stříbrný

Podle toho, co popisuješ, není problém v troubě, ale v nádobí.

Zlatý

Moc nemocná. A ty budeš brzy taky, pokud rychle nezačneš "ohřívat" jako tvý předkové.

Opovaž se ji hodit do "kontíku"! Při likvidaci MUSÍŠ postupovat v souladu s pravidly nejen o nakládání s nebezpečnými odpady, ale hlavně s pravidly o ekologické likvidaci neekologického* odpadu!

*velmi nebezpečný!

Pokročilý

Měla jsem stejný problém, jednou ohřála dvakrát ne, tak šla. Sousedka si ji vzala, a jí funguje.
Já koupila novou za pár korun.

V dnešní době se mikrovlna ani opravovat nevyplatí, protože oprava bude většinou stejně drahá jako nová.

Diskuze k otázce

Pokročilý

kodl67

Je víc druhů pojistek do MT
http://www.elektra-dvorak.cz/…

Zajímavé otázky v kategorii Bydlení a zahrada

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Bydlení a zahrada

Zlatý Drap 927
Zlatý mosoj 861
Zlatý hanulka11 500
Zlatý gecco 416
Stříbrný cukrar 296
Stříbrný elektrikář 247
Zlatý venkovan 237
Stříbrný honza19hk 235
Zlatý Hlada 234
Zlatý annas 224

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.