Kwika13

Jak mít klidný spánek ?

Dobrý den,
včera večer jsem nemohla usnout a tak jsem koukala na film. Někdy v noci kolem druhé hodiny na mě konečně přišla únava a tak jsem si lehla s tím, že hned usnu. Nestalo se tak. Do stropu jsem koukala další hodinu a pak vždy, když jsem usnula jsem se po chvíli opět probudila ( ne následkem zlých snů). Poslední dobou se mi to stává dost často a pak jsem přes den protivná, nevyspalá a odpoledne na mě přichází šílená únava. Máte nějaké tipy na klidný spánek po celou noc?
Doplňuji:
Pájo: Na televizi nekoukám skoro vůbec, koukala jsem na notebooku na Čistou duši ( mimochodem úžasný film)

Nejlepší odpověď
Pájo

  1. televizi dejte z ložnice (pokoje)!
  2. televizi dejte z ložnice (pokoje)!
  3. srovnejte si životosprávu, tzn. naučte se chodit spát cca v určitou hodinu, v rozumnou hodinu vstávejte – po minimálně 6ti hod. spánku… vypozorujte si, jaké máte spánkové cykly (já mám např. 90ti min., vstávat v čase mezi nimi je brutalita), tedy plánuji vstávání po hodině a půl. … po 3 hod., 4,5 hod., 6ti hod., 7,5 hod., 9ti hod. …déle nespím, to už je kontraproduktivní.

Pamatujte, že nejkvalitnější spánek bývá do půlnoci.
S alkoholem nezacínejte, vsaďte na přirozené návyky = fyzická aktivita kolem 18té hod., večerní procházka před usnutím, večerní sprcha či koupel, klidná hudba, čtení..
Doplňuji:
Nejde vůbec o to, jestli v noci koukáte na TV nebo na PC nebo na NB… ale o to, že koukáte.

Určitě si sledováním něčeho, na co koukáte (=zaměstnáváte oči a mysl), rozhodně nepomůžete ke kvalitnímu spánku. I když člověk nemůže zrovna usnout, měl by zůstat ležet, hlavně si nechat zavřené oči a sledovat tak maximálně svůj nádech a výdech. Nedo si jako kulisu pustit tichou hudbu. Někomu pomáhá mluvené slovo.

Čím více lidé sledují cizí myšlenky a cizí data (kolikrát nejde v televizi už ani o informace), tím více se vzdalují vlastnímu já. Vlastnímu biorytmu, vlastním myšlenkám a tím i vlastním odpovědím…

(jinak ten film znám)

Další odpovědi
iceT

Ono se u ntb celkem blbě usíná,pokud u něj sedíš,se spaním s televizí nemám problém,v podstatě bez zvuku z tv neusnu,ale relax hudba do sluchátek je fajn nápad.Alkohol bych do postele opravdu netahala,to radši nějaký čaj,taky to chce uklidnit mysl,nemyslet na nic negativního.Pokud se před spaním myslí na tisíc věcí,tak je mysl rozháraná a pak se budíš.Nebo zkus počítat ovečky,to mi pomáhá pokud spím někde,kde tv není.

sarinks258

No tak mě pomáhají toto:
1.Předtím než usnu jsem dlouho na PC a pak na mě přijde únava.
2.Když na PC nejsem poslouchám písničky a něco si čtu.
3.Nebo na něco hezkého myslím… 🙂
4.Předevčírem jsem byla na koupališti a když jsem přišla domů na mě přišla rovnou únava,protože jsem byla utahaná 🙂
5.Z toho vyplívá,že když jseš celý den aktivní,jakože běžíš,plaveš…tak se ti bude spát lépe 🙂
Mě to pomáhá,tak to zkus také.:-DD ))

anonym

Mám ověřeno, že pokud nejdu spát do 22. hodiny, je veškeré snažení k ničemu. Také jsem potom ráno unavená a dlouho mi trvá, než se rozhýbu.
Zkontroluj si, kdy máš optimální dobu na usínání ty sama. Zkoušej to od 21. do 23. hodiny. Větší toleranci bych nehledala. Před spaním si uvař meduňkový čaj. Místo filmů si pusť nějakou hezkou uklidňující (případně relaxační) hudbu a mysli na příjemné věci.
Z usínání si vytvoř svůj malý rituál.
Ještě doplním Pájovu instrukci ohledně televize, že z pokoje, kde spíš, je třeba dát pryč veškerou elektrotechniku, která je zapnutá třeba jen v pohotovostním režimu. Maximálně bys v něm mohla mít budík.
Sleduj, co ti napoví vlastní organizmus. Přeji hezké usínání.

Awe

Záleží na věku…Fyzická zátěž je fajn způsob.Ale pokud já nemůžu usnout dám si jednu skleničku whisky a to mě ukolébá.Je fajn si dát menší množství alkoholu,krásně to uvolní svaly (ale nikdy nepít více jinak to má opačný efekt)

Luuu

Mně pomáhá poslouchat hudbu, když to nepomůže, jdu si zakouřit, když to nepomůže, jdu dělat (zní to trapně) dřepy 😁
Potom můžeš zkusit otevřený okno, vypít teplý mlíko… Každej na to má asi různej recept 🙂
Mně zaručeně pomáhá dát si večer nějakej alkohol, to jsem pak ráda, že jsem doma a nepřemejšlim nad tim, jestli spát nebo spát. Prostě lusk a spim 🙂

Asi jsem ti moc nepomohlo, co? 😁