Zlatý

Jak melete kávu ? Používá ještě někdo z vás starý ruční mlýnek ?

Já občas ano. Asi 150 let starý, dřevěný mlýnek. A kafe takto namleté nemá chybu.
Doplňuji:
Možná je to i nostalgie a vzpomínky ma mládí, ale čerstvě umletého turka nic nenahradí. To je ta pravá pohoda.

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

V Novém Jičíně svého času měli ve speciálce Káva-čaj řadu ručních mlýnků na kávu. Přiznávám, že jeden takový by byl můj sen. Moc se mi líbí a ručně umletá káva má své kouzlo a báječnou chuť. Měla jsem možnost u kamarádky ochutnat, je prostě chutnější než z elektrického mlýnku.
Drape, to Ti mohu jenom závidět. Jestli si ji právě teď dáváš, tak si svoji kávičku krásně vychutnej.

Další odpovědi:

Pokročilý

Děda ještě tak před 1 rokem mlel ručně v kovovém mlýnku taky asi 150 let starém. Teď kupuje instantní kávu..

Pokročilý

Melu, melu. V ručním mlýnku je jiná než v elektrickém.Nepálí se a při použití kvalitní arabica kávy, to je lahůdka. Dám si ji do french pressu a pak jen popíjím a relaxuji.

Zlatý

Já na nostalgii nějak nejsem. Mám rád nejnovější technologie

Pokročilý

Jo já si kávu melu ručně sám. Rok výroby neznám, výrobce UZINA TIRANA, MADE IN ALBANIA.

Zlatý

Můj tatínek si kávu zásadně mlel v podobném mlýnku, jaký popisuješ. Byl po babičce a pamatuji si, jak nádherně to po celé kuchyni vždy vonělo. Maminka upekla bábovku nebo jablečný koláč - nádherná symbióza!
Já sice kávu nepiji, ale miluji kouzlo malých francouzských kavárniček, s poctivou kávičkou a jemně vtíravou, domáckou atmosférou a aromatem. Mlsá manžel, já jsem čajíčkář. :-)

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Jídlo a vaření

Zlatý hanulka11 986
Zlatý Drap 843
Zlatý annas 758
Zlatý iceT 495
Zlatý marci1 481
Zlatý gecco 431
Zlatý briketka10 415
Zlatý quentos 405
Stříbrný elektrikář 395
Zlatý mosoj 351

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.