Zlatý

Jak máte položené ruce na volantu při jízdě ve městě a při delší jízdě třeba po dálnici nebo mezi městy?

Držíte je po celou dobu jízdy v poloze "za 10 minut 2"?

Alesh, to je přece jedno, jestli za 10 minut 2 nebo 3/4 na 3.
Jen mě tak napadlo, že řidič by se měl hlavně cítit pohodlně a ne se stresovat nedohodnou pozicí.
Já mám nejčastěji (při klidné jízdě) na volantu pouze levou ruku. Často v místě, kde je spoj volantu s středovou částí nebo volant jen přidržuju ve spodní části. Ve městě, když se častěji řadí to je jiné.

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

Držím ruce cca ´vetřičtvrtěnatři´ a zejména na dálnici většinu času obě na volantu (občas je potřeba řadit, pohladit kočenu vedle, nastavit klimu, ...).
Po městě občas řídím jen jednou rukou - druhou v tu dobu používám jako držák cigarety...
;-)

Další odpovědi:

Bronzový

...jednu na volantě a druhou na koleně spolujezdkyně (když neni,tak na šantrpáce)...

Stříbrný

Ať tak nebo tak, posaz rukou furt střídám, protože nevydržím tak dlouho v jedné poloze. Nejpřirozenější poloha u mě je trochu blíž "rovníku" volantu, popsal bych ji jako za dvě minuty čtvrt na deset :)

Zlatý

Já ani nevím, já mám kormidlo. Jinak podle potřeby. :-)

Zlatý

Za 10 minut dvě už se volant dávno nedrží, viz zdroj.
Celkem ty ruce na tom volantu mívám skoro furt, jen někdy si pravou ruku z něj sundám a položím si ji na loketní opěrku. Levá mi pak trochu sjede, opřu si ji o opěrku ve výplni dveří. To ale dělám jen tam, kde to dobře znám, volant jen ta přidržuji a lehce koriguji směr jízdy. Pokud přijde vostřejší zatáčka, zas ruce přehodím, tak jak mají být.

Zdroj: http://www.ibesip.cz/cz/ridic/ zasady-bezpecne-jizdy/spravna- pozice-za-volantem-a-jeho-drze ni

Stříbrný

Za "deset dvě" drží volant jen ustrašené řidičky a dědci:DDD

Bronzový

Za deset minut 2 mi připomíná důsledné přišlápnutí na brzdu stojícího vozu na červenou, když přechází chodci a za mnou brzdí auta. Mimo město palce na dolním okraji volantu. Jinak ve štatlu obouma rukama pevně tak, jak mě to učili.

pokud jedu s manuální převodovkou, tak levá ruka na volantu shora a druhá na řadičce. pokud s automatem, tak stejně, jen druhá ruka nemá co dělat.
u žen je to jasné, tam jsou ruce všude možně, jen ne tam, kde mají být. střídají volant, cigaretu, telefon, rtěnku, řasenku, stínítko se zrcátkem, psa, dítě :-)

Stříbrný

Zapětminuttřičtvrtěnasedumpryč . :-)

Diskuze k otázce

Bronzový

gagaga

mam automat, najezdim mesicne uplne nejmene 1 500 km , a na dalnici , pokud to provoz dovoli, ridim vetsinou jen levou rukou ..
vpravo mam takove " odpocivadlo " , ve kterem je zabudovany telefon a pod tim takova lednicka na piti .., tak na tom mam polozenou pravou ruku ..
:)
-iv-

Bronzový

talka

Ad Mc Merkurion: co to je šantrlpáce? Asi šaltpace.

Bronzový

Mc Merkurion

jo,mělo bejt: "šantrpáce"...to víš,já a čeština...

Zajímavé otázky v kategorii Auta a doprava

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Auta a doprava

Zlatý mosoj 625
Stříbrný cukrar 617
Zlatý Drap 572
Zlatý gecco 401
Stříbrný honza19hk 285
Zlatý venkovan 246
Bronzový kapitán 232
Zlatý Hlada 218
Zlatý hanulka11 200
Stříbrný brillant 199

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.