Ančuš

jak mám vypočítat: Urči co je těžší 0,5 molu molekul atomu rtuti nebo 5 molekul chloru ?

Nejlepší odpověď
cochee

Jen ti napovím: orientuj se na termín „molární hmotnost,“ což je hmotnost jednoho molu čisté látky, a protože jeden mol obsahuje vždy stejné množství molekul, rovné Avogadrově konstantě (googluj), tak to už ti stačí k výpočtům podobného typu – „co je těžší“

Další odpovědi
Kelt

Najdi si co je mol, to je jednotka látkového množství a souvisí to s molekulovou hmotností. U toho chloru je opravdu molekul nebo molů?. Kdyby to bylo molekul tak jsou to hodnoty řádu 27 záporné, Je rozdíl kilo a kilogram, kilometr a podobně, stejně je to mezi molem a molekulou.