Jak mám vědět, zda byla moje omluvenka ze soudn.líčení kladně příjmuta a tím i řádně i omluven, či nikoliv a omluva byla

tedy zamítnutá a v tomto případě za každou cenu zavřít krám a jít svědčit?? Dostal jsem předvolání k hl.líčení, ale vzhledem k mému časově náročnému zaměstnání (osvč, po-pá od 04 hod do 18 hod) a také jako jediný zaměstnanec a bez možnosti zastoupení, je pro mně likvidační jen tak zavřít a na dvě hodiny(v mém případě celý den) odejít k soudu svědčit..Na onom předvolání jsem našel tel.kontakt, kam jsem zavolal a pochopitelně to zvedla paní ŘEDITELKA PODATELNY, nebo se tak aspoň chovala, sdělila, že omluvu je možné podat pouze písemně a pokud p.soudce bude potřebovat ozve se na tel.čísle, které mám uvést v písemné omluvence.

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Odpoveď byla označena jako užitečná
Stříbrný

Odeslanou omluvu považovat za vyřízené a omluvené

Odeslat omluvu a považovat za vyřízení, ale jen s tím rozdílem, že tato omluva nemusí být přijata a stejně budete předvolán znova. Pokud se ani znova nedostavíte, bude postupováno dle zákona.

Další odpovědi:

Bronzový

Nečekat na telefonát od p.soudce, ale ihned se sebrat a jít konat svou zákonnou povinnost vypovídat jako svědek.

Omluvu musíš poslat písemně, máš nárok na náhradu nákladů na cestu a ušlé mzdy atd... ale v realu nemáš nárok na nic a musíš to strpět:-(( Pokud nestrpíš dostaneš pokutu:-(( Lepší je tady nepřevzít poštu, jakože tě minula:-) to pokuty nedávají:-)

Můj kamarád si takhle se soudem skoro rok dopisoval:-))) Pak rozhodli bez něj:-))

Diskuze k otázce

ppíno

Děkuji za obě odpovědi, ale rozhodující pro mně byla odpověd od_JájsemRaibek

Zajímavé otázky v kategorii Právo a zákony

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Právo a zákony

Zlatý Drap 1814
Zlatý standa 1247
Stříbrný ivzez 668
Zlatý mosoj 658
Zlatý gecco 480
Zlatý led 453
Zlatý zzzzz 450
Zlatý Michal Kole 436
Zlatý marci1 389
Zlatý arygnoc 385

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.