franku

Jak mají být zapojena světla pro denní svícení?Kdy můžou svítit a kdy musí zhasnout?Díky za odpověď

Nejlepší odpověď
brillant

Základní pravidla pro dodatečnou montáž světel pro denní svícení:
na jedno vozidlo se montují dva kusy světel, svítících světlem ve spektru bílé barvy
svítilny se umísťují ve vodorovné rovině ve výšce od 250 mm do 1500 mm na přední část vozidla
vzdálenost svítilen od bočního obrysu je max. 400 mm a vzájemně mezi světly min. 600 mm (u vozidel s šířkou menší než 1300 mm je povolena vzájemná vzdálenost 400 mm)
světla se rozsvěcují automaticky po zapnutí zapalování (nastartování motoru) a zhasínají po jeho vypnutí nebo při rozsvícení obrysových světel
dodatečná montáž světel pro denní svícení není přestavbou vozidla ani změnou technických údajů, proto jejich umístění na vozidlo nepodléhá žádnému schvalování ani zápisu do TP.

http://www.top­drive.cz/pr-clanky/denni-sviceni-jak-na-to/