SanJay .

Jak, kromě čtení, rozšířit svoji fantazii ?

Nejlepší odpověď
orwell

Já jsem se jako kluk hodně díval na mraky, kde jsem viděl úžasné věci. Dnes už tam obvykle vidím jenom mraky. Bohužel.

Další odpovědi
JájsemRaibek

Třeba sledovaním porna, tam fantazíruje každý muž :D

arygnoc

písaním.
písaním takej tvorby, ktorá niekoho zaujme.

na rozdiel od čítania to má nevýhodu – treba sa naučiť gramatiku (PRED ? nepatrí medzera).

;-Q

Drap

Taky třeba sněním.Nejlépe o něčem konkrétním

led

Myslením.
Človek bez myšlienok si nemá z čoho čerpať svoju fantáziu…
a fantázia bez myšlienky je len púha vidina. Vďaka pozorovaniu (všeobecne všetkého diania okolo) sa vám kdesi v „archíve myšlienok a skúseností“ ukladajú do databázy pamäte čriepky obrazov, navonok nepospájané, ktoré si ani nejak neuvedomujeme. Pri fantázii čerpáme z vidin a tohto „archívu myšlienok a skúseností“
Jedine myšlienka dokáže z vidiny vytvoriť obraz fantázie vidiny a jej pocit.
Ak dokážete z vidiny abstraktných javov vytvoriť obraz, deje sa tak pomocou „zhmotnených“ myšlienok pod úhrným názvom fantázia…
Myslite, myslite, pozorujte dianie okolo seba a opäť myslite.

MirKop

Třeba kreslením bez předlohy