Avatar uživatele
bolak

Jak kadí člověk v komatu? Maj nějaký plíny nebo je připojenej na hadice, nebo nekadí vůbec?

Vím že jsme tu probírali ty kapačky, ale něco z něj občas vytýct musí.. I střeva musej nějak pracovat nebo ne?

A jak to zvládá žaludek, když někdo léta nepřijímá potravu orálně? Já když den nejím, tak mě začne neskutečně kručet a bolet břich. Jak to maj třeba lidi co se musej v důsledku nějaký nemoci stravovat pouze nitrožilně?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 5Pro koho je otázka zajímavá? quentos, manon, hanny 2, barnajka, anonym před 4238 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
hanny 2

Při bezezbytkové stravě /kapačky/ se vyprazdňuje 1× za 7 – 10 dní.Provádí se výplach střev na lůžku – něco jako klystýr,do moč.měchýře je zaveden katetr a moč odtéká do igelitového pytlíku.
Pokud není člověk schopen přijímat potravu ústy, zbývá jen možnost výživy sondou do žaludku – takže žaludek pracuje nebo podání výživy přímo do žíly.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
mosoj

Ja bych to nechal na tom nešťastníkovi a jeho okolí !

Kdyby jsi chtěl vědět jak to dělám já, tak ti to pošlu emailem, ale bez obrázku.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
manon

Jsi moc zvídavý. Otázky života a smrti a momentů odcházení by asi měly zůstat raději zahaleny drobně tajemstvím. Nechtěj vše odhalit, jsi na to moc mladý (myslím :) ).

Doplňuji:
Nemyslím zahalené tajemstvím pro vědu či nadobro, to naopak. Ale pro laika je někdy lepší se tím moc nezybývat. Pro jeho duševní pohodu.

Upravil/a: manon

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek