bolak

Jak kadí člověk v komatu? Maj nějaký plíny nebo je připojenej na hadice, nebo nekadí vůbec?

Vím že jsme tu probírali ty kapačky, ale něco z něj občas vytýct musí.. I střeva musej nějak pracovat nebo ne?

A jak to zvládá žaludek, když někdo léta nepřijímá potravu orálně? Já když den nejím, tak mě začne neskutečně kručet a bolet břich. Jak to maj třeba lidi co se musej v důsledku nějaký nemoci stravovat pouze nitrožilně?

Nejlepší odpověď
hanny 2

Při bezezbytkové stravě /kapačky/ se vyprazdňuje 1× za 7 – 10 dní.Provádí se výplach střev na lůžku – něco jako klystýr,do moč.měchýře je zaveden katetr a moč odtéká do igelitového pytlíku.
Pokud není člověk schopen přijímat potravu ústy, zbývá jen možnost výživy sondou do žaludku – takže žaludek pracuje nebo podání výživy přímo do žíly.

Další odpovědi
mosoj

Ja bych to nechal na tom nešťastníkovi a jeho okolí !

Kdyby jsi chtěl vědět jak to dělám já, tak ti to pošlu emailem, ale bez obrázku.

manon

Jsi moc zvídavý. Otázky života a smrti a momentů odcházení by asi měly zůstat raději zahaleny drobně tajemstvím. Nechtěj vše odhalit, jsi na to moc mladý (myslím :) ).

Doplňuji:
Nemyslím zahalené tajemstvím pro vědu či nadobro, to naopak. Ale pro laika je někdy lepší se tím moc nezybývat. Pro jeho duševní pohodu.