Zlatý

Jak kadí člověk v komatu? Maj nějaký plíny nebo je připojenej na hadice, nebo nekadí vůbec?

Vím že jsme tu probírali ty kapačky, ale něco z něj občas vytýct musí.. I střeva musej nějak pracovat nebo ne?

A jak to zvládá žaludek, když někdo léta nepřijímá potravu orálně? Já když den nejím, tak mě začne neskutečně kručet a bolet břich. Jak to maj třeba lidi co se musej v důsledku nějaký nemoci stravovat pouze nitrožilně?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

Při bezezbytkové stravě /kapačky/ se vyprazdňuje 1x za 7 - 10 dní.Provádí se výplach střev na lůžku - něco jako klystýr,do moč.měchýře je zaveden katetr a moč odtéká do igelitového pytlíku.
Pokud není člověk schopen přijímat potravu ústy, zbývá jen možnost výživy sondou do žaludku - takže žaludek pracuje nebo podání výživy přímo do žíly.

Další odpovědi:

Zlatý

Ja bych to nechal na tom nešťastníkovi a jeho okolí !

Kdyby jsi chtěl vědět jak to dělám já, tak ti to pošlu emailem, ale bez obrázku.

Stříbrný

Jsi moc zvídavý. Otázky života a smrti a momentů odcházení by asi měly zůstat raději zahaleny drobně tajemstvím. Nechtěj vše odhalit, jsi na to moc mladý (myslím :) ).

Doplňuji:
Nemyslím zahalené tajemstvím pro vědu či nadobro, to naopak. Ale pro laika je někdy lepší se tím moc nezybývat. Pro jeho duševní pohodu.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Zdraví

Zlatý Drap 1609
Zlatý mosoj 1495
Zlatý marci1 1283
Zlatý hanulka11 1030
Zlatý annas 991
Zlatý gecco 737
Zlatý briketka10 716
Zlatý quentos 714
Zlatý iceT 566
Zlatý arygnoc 499

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.