AndyT

Jak jměnit pozadí u obrázku tak, aby bylo průhledné?

Dá se u obrázku nějak změnit pozadí, aby nebylo vidět, resp. aby bylo průhledné?
Doplňuji:
Třeba mám na obrázku auto a jako pozadí je dejme tomu les a já chci, aby tam bylo jenom to auto, a to pozadí bylo, až si ten obrázek uložím, bylo průhledné.

Nejlepší odpověď
www

Obrázek je obrázek a nevím, co myslíš slovem pozadí.
Z obrázku si můžeš ale vybrat jen část (provést ořez) a vše ostatní zmizí, vznikne jiný, menší obrázek.
K tomu slouží celá řada obrázkových editorů, některé jsou i free:
Doplňuji:
Tak to umí zase jen editor. Nevím, jestli zdarma a online (vyzkoušej), ale myslím si, že bude spíš jen placený (zoner ap.)
Tam vybereš to auto, a vše ostatní pak upravíš do požadované podoby. Obrázek zůstane stejně velký, bez toho, co nechceš.
Dá se to ale upravit i jinak, ve free verzích tak, že uděláš nejdříve ten ořez a pak, do nového, velkého a jen bílého obrázku to auto, jako malý obrázek do požadovaného místa vložíš (nejsem si jist výsledkem).
Víc ti neporadím, používám placený editor 😁

Zdroj: www.google.com/m?q=O­br%C3%A1zkov%C3%BD+e­ditor+zdarma&cli­ent=ms-opera-mini&channel=new

Další odpovědi
Hykam

obrázek musí být ve formátu .GIF nebo .PNG, potom to lze udělat např ve photofiltru, ovšem pozadí musí mít jednobarevné pozadí, takže jak píše WWW nejdříve ořez, pak uložit jako gif nebo png a potom lze udělat průhledné pozadí.

http://www.sta­huj.centrum.cz/gra­fika_a_design/spra­vafotografii/pho­tofiltre/?g[hledano]=pho­tofiltre&g[oz]=7­.1.1&g[up]=Free

Funna

obyčejné „staré“ malování, co je součástí do verze win vista to umělo…nechápu proč to už neumí w7 a w8…asi podle pravidla…chceš-li někoho nasrat…dej mu upgrade… 🙂