sved

Jak je vymahatelné upozornění v restauraci(bow­ling), na zákaz konzumace vlastních nápojů pod pokutou 2000 Kč?

Nejlepší odpověď
anonym

Alesh má pravdu, podobné cedulky nemají oporu v zákonech, stejně jako obligátní, že „Za odložené svršky se neručí“.
Naopak, v OZ je přímo uvedeno, že provozovatel zodpovídá za věci na místech k tomu určených (tj. např. na věšácích restaurace), ale už ne na vlastní židli. Provozovatel má na tyto případy povinné pojištění.
Sám jsem kdysi úspěšně uplatnil náhradu za zcizenou bundu v restauraci Na Šumavě, na rohu Štěpánské a Ječné.
Nesmíme se nechat oblbovat a každý se musí bránit!

Další odpovědi
Alesh

Jako laik bych řekl, že nemají nárok. Nic bych jim nedal a řešil to jedině po přivolání policie ČR.
Nedávno jsem se ptal právníka na podobnou věc a to na vymahatelnost pokuty za ztrátu konzumačního lístku. Tvrdil mi, že též nemají nárok toto vymáhat.