martina1

Jak je to se sousedskými vztahy a jestli je konání našeho souseda normální?

Chtěla bych se tu zeptat,jak je to se sousedskými vztahy a jestli je konáná našeho souseda normální.Náš soused stále něco přistavuje,sa­mozřejmě bez povolení,nechcememu dělat zle a tak to všichni přehlížíme.Teď mi ale vadí,že koupil pozemek nad svým domem a dělá z něho skladiště.Už tam má staré auto,složenou kupu cihel,nekolik balíků dřeva,hází tam piliny ze své truhlárny,…No,poh­led strašný,ale hlavně se bojím pouštět holku samotnou ven,aby na ní něco nespadlo.Může si na svém pozemku řídit skladiště?Odpovědět by mi uměl manžel,ale ten je s ním hrozný kamarád a dělá,že nic nevidí.Díky.

Nejlepší odpověď
kropitko

Podejte stížnost na příslušný úřad, no a uvidíte výsledek,ale v nějakou radikální nápravu bych nedoufala. Komise která to bude mít na starosti,případně její členové,nejsou asi Vašimi sousedy.

Další odpovědi
atriplex

Většinou lidé, kteří takto něco pořád uschovávají nejsou zcela psychicky v pořádku. Takže jakákoliv snaha úřadů a to i soudů je zbytečná. Soud vám dá za pravdu, ale soused na to nebude reagovat. Bohužel máte jen dvě možnosti a obě jsou děsivé:

  1. odstěhovat se
  2. počkat, až soused zemře a nový majitel vše uklidí.

P.S. Jedna moje známá 8 let bojovala přes úřady až k soudu. Všichni jí dali za pravdu, ale sousedovi to bylo jedno. Pak se na známou usmálo štěstí. Souseda po dalších nekonečných 4 letech přejelo auto…