Jak je to se smlouvou v cestovce?

Když je uhrazena půlka za dva lidi, kteří chtějí jet v létě do Itálie a je už sepsaná smlouva a smlouva je psaná na mě a dotyčná by jet třeba nechtěla (ješte to nenastalo) a peníze do toho dala taky (jen já to platil), dá se pak jet sám aniž bych pak musel do toho dávat peníze?

Abych to ujasnil. Záloha se dala 12 000 a pro jednoho to vychází (i s tou povinnou přístylkou) 12 000kč. Jinak je to za jednoho 10 000kč.

Dá se jet pak sám? Kdyby si to ten druhý rozmyslel? Aniž bych musel ješte hradit peníze navíc nebo je to i trochu jinak?

Záloha se splatila 12 000 a na jednoho to tak i vychází (kdyby jel sám).

Autacek: ale za to já nemohu, když to někdo odřekne. Jednou se mi to stalo a jel jsem s někým jiným (ale to byl zájezd zaplacenej už)

Odpovědi
autacek

Přesné podmínky najdeš ve smlouvě. Nicméně tak jak si to představuješ to nepůjde, určitě počítej s nějakou sankcí za nedodržení podmínek smlouvy a pak i třeba s příplatkem za jednolůžkový pokoj, atd.

Drap

Záleží na smlouvě a na konkrétní cestovce. Zkus se zeptat přímo tam.

ivzez

Podmínky máte uvedeny ve smlouvě (nepodepsal jste ji doufám,
aniž byste si ji přečetl) a ve všobecných obchodních podmínkách CK.
VOP byste měl najít i na jejím webu.

Podle mne naní tak jednoduché si dovolenou rozmyslet.
Každá CK má nějaké podmínky a storno poplatky, které
bude (pravděpodobně) potřeba uhradit.
A za Vás naopak doplatit částku mezi zálohou a cenou zájezdu.

Spousta lidí si plánuje dovolenou a uhradí buď ji nebo zálohu dříve, než
jim zaměstnavatel zamýšlenou dovolenou písemně schválí. Pak se diví, že nemohou v plánovaném termínu odjet a že musí uhradit příslušné storno poplatky.

Arne1

Určitě to tak jednoduše nepůjde. Cena bývá vypsaná za předpokladu dvou ve dvoulůžkovém pokoji. Jiné varianty bývají dražší. Tento případ by mohla řešit pojistka storma zájezdu, kterou vám při uzavření smlouvy určitě nabídli.