crazyking00

změna místa odletu

Chci se zeptat, když někdo koupí dovolenou letecky, např. z Brna, ale oni mu pak řeknou, že musí do Prahy a udělají odvoz na svoje náklady, může odstoupit od smlouvy? Přece už dochází k porušení smlouvy tím, když někdo koupí z daného místa a dojde ke změně, tak nemusí souhlasit s danou změnou.
Nebo je to další klička, jak vydělat na lidech? Říkat ano, letí to odkud chcete, hlavně nám dejte peníze, ale my to stejně změníme.

Nejlepší odpověď
Lucijej

To může být způsobeno jenom tím, že se letadlo z Brna dostatečně nenaplnilo, a tak je výhodnější (ekonomicky a ekologicky) pro těch pár cestujícíh z Brna poslat autobus a odvést je do Prahy.

Další odpovědi
arygnoc

Čiste teoreticky môže odstúpiť od zmluvy (klient).

Ale keď idem na dovolenku a platí to cestovka, je mi to jedno (ale nechodím na dovolenku s cestovkou).
Stojí ma to akurát čas.
Mimochodom – už pri kúpe by ste tú letenku mal dostať (mal ju mať zaknihovanú), takže miesto odletu by malo byť zrejmé – aerolinky nezvyknú meniť miesto odletu.